Add-on Express v1.0.7

V tomto článku si připomeneme naši bonusovou aplikaci pro Autodesk Inventor, která Vám usnadní zejména export do různých formátů z prostředí sestavy a vyplňování iVlastností. Aplikace je zdarma pro naše zákazníky a určena pro Inventor 2014,2015,2016,2017 a 2018. Po instalaci se objeví v prostředí sestavy a dílu panel ADEON s následujícími funkcemi:

Inventor Add-on Express

PROPS

Funkce, která je jako jediná jak v prostředí sestavy, tak v prostředí dílu, Vám pomůžete jednoduše vyplňovat iVlastnosti komponent v jedné přehledné tabulce. Kliknutím na PROPS, se Vám otevře dialog všech dílů i podsestav. Díky implementovaným uživatelským iVlastnostem, jako jsou “Polotovar“, “Poznámka“ a “Čistý rozměr“, můžete zkrátit výslednou dobu vyplňování a tvorbu výkresové dokumentace.

Inventor props

PDF

Kliknutím na tuto funkci Inventor prohledá podsestavy, i všechny díly v sestavě. Pokud se některé komponenty shodují názvem souboru s jejich výkresem, vzniknou soubory 2D PDF, které se uloží do jedné složky s názvem “PDF“ v umístění aktivního projektu. Před exportem si můžete ještě vybrat styl barev výsledných dokumentů.

Grounded

Touto funkcí lze jedním kliknutím nastavit všechny komponenty sestavy jako pevné. Vhodné použití je například při importu sestav z jiného CADu.

DXF

Díky této funkci Inventor získá ze všech plechových dílů sestavy a podsestav rozvin ve formátu DXF. Tyto soubory jsou určeny pro vypálení a jsou tedy bez čar ohybů. Zároveň je všechny najdete (stejně jako PDF) v jedné složce v umístění projektu s názvem “DXF“.

DWF

Soubory .dwf se používají hlavně pro spolupráci se zákazníkem a lze je otevřít v programech Design Review, nebo Internet Explorer. Výhodou těchto souborů je, že zákazník nemusí mít koupený žádný software a přesto si může otevřít model a odměřit různé hodnoty, včetně zobrazení iVlastností. Stejně jako u předchozích funkcí exportu v naší aplikaci, je i zde po kliknutí vytvořena složka “DWF“ v umístění aktivního projektu – do ní budou uloženy všechny komponenty, včetně hlavní sestavy.

Součástí aplikace, je i automaticky generovaná uživatelská iVlastnost LastEditTime, kterou budete moci najít ve výkresu. Jak už název napovídá, díky této iVlastnosti se při editaci výkresu změní datum a lze ji tedy použít v rohovém razítku.

Zprovoznění aplikace

Inventor app registerPo instalaci aplikace a restartu Inventoru, stačí spustit jakoukoli funkci a zobrazí se Vám okno pro aktivaci. Jakmile vyplníte všechny potřebné informace a kliknete na “Registrovat“, do emailu Vám přijde aktivační kód.

Následně zvolíte možnost “Aktivovat aplikaci“ ve spodní části dialogu a zkopírujete kód z emailu.

Stáhnout Inventor Add-on Express od společnosti Adeon CZ s.r.o.:

 

Kromě již vytvořené aktualizace pro verzi 2018, právě pracujeme na vylepšeních této aplikace. Pokud by Vás napadla funkce, kterou Inventor nemá, budeme rádi za každý komentář pod tento článek.

 

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Milan Nosil
Technický CAD konzultant strojírenských Autodesk produktů ve společnosti Adeon CZ. Zaměřuji se především na program Autodesk Inventor. Potkat se můžeme v pardubické kanceláři Adeonu.