Autodesk App Store – co to vlastně je?

Drtivá většina lidí pracujících v Autodesk Inventoru se snaží práci si ulehčit, ať už modelovacími postupy, iLogicem, nebo dalšími metodami. Ještě více lidí ovšem neví, že stačí stáhnout jednoduchou aplikaci a to buď ZDARMA, nebo s nějakým poplatkem z Autodesk App Storu a zkrátit si práci ještě více.

Inventor App Store

K čemu App Store vlastně je?

Je to webová služba Autodesku, díky které můžete hledat a stahovat různé moduly, aplikace a výukové materiály. Přístup k němu se nachází pod ikonkou nákupního košíku v pravém horním rohu programu Inventor. Tyto aplikace vytvářejí jak nezávislé společnosti (jako například Adeon), ale i samotní vývojáři Autodesku.

Stahování a instalace aplikací?

V App Storu jsou 3 typy získání aplikace.

  • ZDARMA – na pravé straně prohlížeče uvidíte modrý nápis ZDARMA a aplikace jde stáhnout a používat.
  • ZKUŠEBNÍ – počet dní pro použití se liší v závislosti na aplikaci.
  • PLACENÁ – na pravé straně uvidíte cenu a pod ní tlačítko Koupit. Toto tlačítko Vás ihned přesměruje na platební službu PayPal.

Jakmile kliknete na stažení aplikace, stáhne se soubor .msi, který už jen naistalujete. Po instalaci stačí otevřít Inventor a v automaticky otevřeném okně Výstrahy zabezpečení zvolit Spustit správce doplňků, zrušit zaškrtnutí Blokovat a povolit Načteno/uvolněno a Načíst automaticky. (Popřípadě jde toto nastavit dodatečně v Doplňcích Inventoru na kartě Nástroje)

Inventor apps Inventor načíst aplikaci

Samozřejmě Vám dáme i pár tipů na aplikace ZDARMA, které by se mohli hodit:

1) CoolOrange threadModeler

Jednou jsme již na Inventor3DBlogu zmínili podobnou aplikaciAplikace CoolOrange dokáže vymodelovat reálný závit z texturového závitu Inventoru.

Inventor thread modeler

2) cSysGoToFolder

Aplikace cSysGoToFolder po kliknutí pravým tlačítkem myši na komponentu v sestavě jde vybrat možnost “Go to Folder…“, která otevře složku, kde je komponenta umístěná a označí ji.

Inventor Go to Folder app

3) A400 Licenses Monitor

Pomocí této aplikace Licenses Monitor můžete přehledně vidět využití Vašich síťových licencí. Součásti popisu na Autodesk App Storu je i video s instalací aplikace na server i instalace klienta.

4) Import Sketch Blocks

Import Sketch Blocks umožňuje jednoduše vkládat bloky náčrtu z jiné součásti – tímto způsobem si můžete vytvořit z jedné součásti knihovnu náčrtů.

Inventor Import Sketch Blocks App

Kromě zde uvedených aplikací, si každý jistě na Autodesk App Storu dokáže vybrat aplikaci podle jeho zaměření a práce v Autodesk Inventoru. Pokud například potřebujete automaticky vytvářet čárové kódy iVlastností ve výkresu, doporučuji Drawing Bar Code Generator. Pro přejmenování objemových těles třeba Rename Body.

Nakonec bych chtěl zmínit, že několik z těchto funkcí aplikací bude v naší nové aplikaci, se kterou Vás již brzy seznámíme.

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Milan Nosil
Technický CAD konzultant strojírenských Autodesk produktů ve společnosti Adeon CZ. Zaměřuji se především na program Autodesk Inventor. Potkat se můžeme v pardubické kanceláři Adeonu.