Autodesk HSM – nastavení Záběru

Nastavení záběru je takové hlavní nastavení celého obrábění a dnes si v tomto pokračování návodu pro Autodesk HSM ukážeme některé z jeho funkcí.

Autodesk-HSM-logo

Záložka „Záběry“ obsahuje mnoho možností nastavení. Tyto možnosti se ale mění podle vybrané operace a obrábění. Proto si ukážeme jen některé z nich.

Inventor CAM záběr

Záběry

Již z názvu podzáložky je patrné, že zde dochází k nastavení záběru při obrábění. Zde jsou také již parametry přednastaveny, ale je dobré je zkontrolovat a doladit. Hlavně pokud se snažíme docílit co nejlepších časů, drsnosti povrchu a dalších věcí.

Inventor HSM záběr

Z obrázku je patrné, že je zde opravdu více nastavení, pokud chceme vyladit naše obrábění. Opět však připomínám, že i zde se možnosti mění podle zvolených operací. Zůstávají snad jen ty hlavní jako je tolerance a záběr.

Přídavek

Mezi další možnosti patří například nastavení přídavku. Ten opět samozřejmě můžeme nebo nemusíme nastavovat.

Inventor HSM záběr přídavek

Vyhlazení

U této operace máme také možnost vyhlazení a můžeme také nastavit toleranci pro vyhlazení.

Inventor HSM záběr vyhlazení

Optimalizace posuvu

U adaptivního obrábění máme například i možnost nastavení optimalizace posuvu.

Inventor HSM záběr optimalizace posuvu

Závěrem

Karta Záběry slouží k podrobnému nastavení obrábění. Zde opravdu můžeme doladit dráhy k dokonalosti. Pro každou operaci je nastavení jiné podle toho, o jakou operaci se jedná a jaké jsou její specifické prvky.

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Připravuji pro vás články především o přípravě obrábění a dostupných CAM programech. Potkat mě můžete ve zlínské kanceláři Adeonu.

3 Komentářů