Autodesk Informed Design – propojení projekčních a výrobních pracovních postupů

Společnost Autodesk představila Autodesk Informed Design, cloudové řešení, které propojuje konstrukční a výrobní pracovní postupy za účelem zefektivnění procesu navrhování budov a stavby.

Autodesk Informed Design

Informed Design umožňuje architektům pracovat s přizpůsobitelnými a předdefinovanými stavebními produkty, které přinášejí rychlejší návrh a jejich umístění v projektu a naopak výrobcům sdílet své produkty v širší míře pro stavebnictví.

Dalším hlavním aspektem industrializovaného stavebnictví je přímé propojení mezi designem a výrobou, často označované jako DfMA (Design for Manufacturing and Assembly).

Autodesk Informed Design má dvě hlavní součásti – Informed Design pro Inventor a Informed Design pro Revit.

Informed Design pro Inventor

Výrobci stavebních produktů mohou využít Informed Design for Inventor nejen k navrhování svých výrobních komponent, ale také k umístění specifikací, pravidel a omezení produktů do svých modelů pro stavebnictví.

Informed Design pro Inventor

Informed Design pro Revit

Zatímco Informed Design for Revit může architektům pomoci objevit konfigurovatelné modely produktů a přizpůsobit je či umístit do svých návrhů

Informed Design pro Revit

Jakým způsobem cloudové řešení Autodesk Informed Design propojuje stavebnictví a strojírenství můžete shlédnout v přiloženém videu.

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu připravuji články zaměřené především na pokročilou práci s Autodesk Inventorem. Potkat se se mnou můžete v pardubické pobočce.