Autodesk Inventor 2014 – Novinky 4.část

Mnoho novinek u Inventoru 2014 se objevilo v prostředí sestav. První novinky, které bych Vám chtěl ukázat z prostředí sestav v této čtvrté části, jsou tyto:

Volný pohyb komponent

S novým příkazem pro volný pohyb komponent může uživatel lépe kontrolovat vzájemné vztahy jednotlivých součástí sestavy. Po pohybu komponenty se automaticky zobrazí značky všech spojů a vazeb, se kterými je součást spojena v sestavě a přes kontextové menu je schopen tyto vztahy upravovat.

Volný posuv

Zobrazování vazeb v komponentách

Pro lepší grafickou přehlednost jsou nově dostupné tři příkazy pro zviditelnění vzájemných vztahů mezi komponentami.

Zobrazit, který po vybrání konkrétní komponenty zviditelní značky vztahů s ostatními komponentami sestavy. Prostřednictvím této značky se dá v dalším kroku tento vztah potlačit nebo odstranit.

Skrýt vše, který skryje všechny zobrazené značky bez úpravy vzájemného vztahu komponent.

Zobrazit poškozené, který zviditelní pouze značky poškozených vztahů mezi komponentami a tyto může uživatel následně editovat.

Symetrická vazba

Příkaz pro vytvoření vazby mezi komponentami byl doplněn o možnost tvorby symetrické vazby mezi dvěma tělesy pomocí roviny nebo rovinné plochy.

Symetrie

Uhlová vazba

Vylepšení přibylo také v příkazu pro tvorbu uhlové vazby, kdy se ve stavovém řádku zobrazují konkrétní instrukce pro úspěšné dokončení příkazu. Zároveň se v grafickém okně zobrazuje náhled orientace vektorů a hodnota úhlu.

úhlová vazba

Tyto novinky u Inventoru 2014 v prostředí sestav můžete shlédnout na následujícím videu:

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Lukáš Hrubý
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu připravuji články zaměřené především na pokročilou práci s Autodesk Inventorem. Potkat se se mnou můžete v pardubické pobočce.