Autodesk Inventor 2016 – Novinky 5. část

Jednou z nejdůležitějších novinek ve verzi 2016 je efektivnější práce v prostředí tvořeném více různými systémy CAD. Tato novinka dostala název „ AnyCAD“. Nový asociativní import dat CAD ze systémů CATIA, SolidWorks, NX, Pro-E/Creo a Alias umožňuje zachovat připojení k vybranému souboru. Importovaná geometrie v aplikaci Inventor se aktualizuje při změnách modelu.

AnyCAD
AnyCAD

Nová možnost tedy uchovává odkaz na vybraný soubor, který vám umožňuje sledovat a provádět aktualizace při změnách modelu. Pokud budou po importu souboru provedeny změny v příslušném produktu, tyto změny se projeví i v souboru aplikace Inventor.

Byla pro tyto úlohy přidána i podpora zpracování více procesů současně. To umožňuje, aby aplikace Inventor efektivněji používala dostupný hardware, ve kterém je spuštěna. Výsledkem je vyšší výkon při práci se soubory z jiných systémů CAD.

Autodesk Inventor 2016 nyní podporuje asociativní import dat CAD z následujících systémů:

Podpora CAD dat
Podpora CAD dat

 

Ukázka novinky AnyCAD

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Lukáš Hrubý
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu připravuji články zaměřené především na pokročilou práci s Autodesk Inventorem. Potkat se se mnou můžete v pardubické pobočce.