Autodesk Inventor – Jak přejmenovat uzly prohlížeče

Poslední dobou opět slýchávám od uživatelů, že pokud přejmenují komponentu nebo ji vymění a nahradí v sestavě za jinou, tak se strom historie neboli prohlížeč bohužel nezaktualizuje.

Prohlížeč
Prohlížeč

V prohlížeči se totiž zobrazuje vlastnost „Název“, která se však nalézá v iVlastnostech na kartě „Výskyt“. Zase se tady hodí přísloví „Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě“.

iVlastnost - Název
iVlastnost – Název

 

Prvním řešením je samozřejmě manuálně přejmenovat název na kartě „Výskyt“. Tento způsob je však velmi nepříjemný a zdlouhavý.

Druhým způsobem je využití příkazu „Přejmenovat uzly prohlížeče“. Tento příkaz naleznete na kartě „Sestavení“, záložka „Produktivita“.

Příkaz - Přejmenovat uzly prohlížeče
Příkaz – Přejmenovat uzly prohlížeče

 

Následně si můžete zvolit, zda chcete pojmenovat prvky v prohlížeči podle čísla součásti nebo podle názvu souboru.

Označení všech uzlů

 

Tento příkaz poskytuje prostředky k označení všech uzlů komponent v rámci sestavy pomocí jednoho ze tří schémat pojmenování. Tento příkaz vyžaduje, aby nebyla vybrána žádná komponenta a aby se prováděl se všemi komponentami v rámci sestavy.

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Lukáš Hrubý
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu připravuji články zaměřené především na pokročilou práci s Autodesk Inventorem. Potkat se se mnou můžete v pardubické pobočce.