Autodesk Inventor – Jak přidat další měřítko do výchozího seznamu na výkrese

Při umísťování pohledu se používá měřítko pohledu relativně vzhledem k modelu. V textovém poli můžete zadat měřítko nebo kliknout na šipku a vybrat měřítko ze seznamu. Můžete tedy zadat měřítko, které není uvedené v seznamu. Nové měřítko se zobrazí nad řádkem v seznamu a bude dostupné až do ukončení aplikace Inventor.

Základní měřítka v seznamu
Základní měřítka v seznamu

Přes editor stylů a norem lze předem předefinovat seznam měřítek.

Na pásu karet stačí kliknout na kartu „Správa“  panel „Styly a normy“   Editor stylů“ a poté klikněte na aktuální normu. Poté na kartě „Obecné“ přidejte nebo odstraňte měřítka v seznamu Aktuální hodnoty. Tímto způsobem můžete přidat měřítko do seznamu.

Vytvoření nového měřítka
Vytvoření nového měřítka

 

V dialogu v editoru stylů a norem lze tedy přidat nové měřítko. Je možné zadat dva příklady stejného měřítka ale s rozdílným formátem a oba budou přidány do seznamu. Položky měřítka jsou seskupeny podle typu formátu v tomto pořadí: desítkové, zlomkové, násobné, palcové.

Nové měřítka v seznamu
Nové měřítka v seznamu

 

Celý postup lze shlédnout na následujícím videu:

 

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu připravuji články zaměřené především na pokročilou práci s Autodesk Inventorem. Potkat se se mnou můžete v pardubické pobočce.