Autodesk Inventor – Jak si změnit strukturu materiálu v řezu

Pokud použijete v Autodesk Inventoru řez náčrtovou rovinou (klávesa F7), nebo vytvoříte v modelu například poloviční řez (viz obr.1), může nastat určitá nepříjemnost ohledně toho, že materiál v řezu vypadá jako beton. Určitě to není velký problém, ale vy si tento vzhled můžete uživatelsky nastavit například pro určité vizualizace.

řez

Postup je následující. Zavřete si Autodesk Inventor a spustíte si editor registrů pomocí příkazu „REGEDIT“. Nejdříve si zálohujte registry! Není to totiž oficiální postup od Autodesku. V dialogovém okně přejděte na HKEY_CURRENT_USER\Software\Autodesk\Inventor\RegistryVersionXX.0\System\Preferences\ColorSchemes\Schemes

cesta

Rozbalíme složku „Schemes“ a vybereme číslo složky podle barevného schéma, které používáme v Autodesk Inventor.

schéma

V pravé části klikneme pravým tlačítkem a vybereme možnost „Nový“ – „Řetězcová hodnota“. Tuto novou hodnotu přejmenujeme na přesný název „SliceCapTexturePath“. Název musí být přesně zadaný.

cesta

cesta-2

Poklepejte na hodnotu a nyní v hodnotě zapište přesné název absolutní cesty. Příklad cesty může být následující: C:\Users\Public\Documents\Autodesk\Inventor 2013\Textures\surfaces\Metal_15.bmp

cesta

Nyní stačí zavřít editor registrů a následně spustit Autodesk Inventor.

Výsledek bude podle vašich představ.

řez-2

Pán Tóth mě správně upozornil, že je možné používat jen textury ve formátu BMP.

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Lukáš Hrubý
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu připravuji články zaměřené především na pokročilou práci s Autodesk Inventorem. Potkat se se mnou můžete v pardubické pobočce.