Autodesk Inventor – Jak si změnit strukturu materiálu v řezu

Pokud použijete v Autodesk Inventoru řez náčrtovou rovinou (klávesa F7), nebo vytvoříte v modelu například poloviční řez (viz obr.1), může nastat určitá nepříjemnost ohledně toho, že materiál v řezu vypadá jako beton. Určitě to není velký problém, ale vy si tento vzhled můžete uživatelsky nastavit například pro určité vizualizace.

řez

Postup je následující. Zavřete si Autodesk Inventor a spustíte si editor registrů pomocí příkazu „REGEDIT“. Nejdříve si zálohujte registry! Není to totiž oficiální postup od Autodesku. V dialogovém okně přejděte na HKEY_CURRENT_USER\Software\Autodesk\Inventor\RegistryVersionXX.0\System\Preferences\ColorSchemes\Schemes

cesta

Rozbalíme složku „Schemes“ a vybereme číslo složky podle barevného schéma, které používáme v Autodesk Inventor.

schéma

V pravé části klikneme pravým tlačítkem a vybereme možnost „Nový“ – „Řetězcová hodnota“. Tuto novou hodnotu přejmenujeme na přesný název „SliceCapTexturePath“. Název musí být přesně zadaný.

cesta

cesta-2

Poklepejte na hodnotu a nyní v hodnotě zapište přesné název absolutní cesty. Příklad cesty může být následující: C:\Users\Public\Documents\Autodesk\Inventor 2013\Textures\surfaces\Metal_15.bmp

cesta

Nyní stačí zavřít editor registrů a následně spustit Autodesk Inventor.

Výsledek bude podle vašich představ.

řez-2

Pán Tóth mě správně upozornil, že je možné používat jen textury ve formátu BMP.

Lukáš Hrubý
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu připravuji články zaměřené především na pokročilou práci s Autodesk Inventorem. Potkat se se mnou můžete v pardubické pobočce.