Autodesk Inventor – Export výkresu do PDF

Nedávno jsem dostal od zákazníka dotaz, proč Inventor neuchovává nastavení při exportu výkresu do PDF. Myslím tím například tisk všech listů nebo aby byly všechny barvy jako černé.

Nastaveni

Bohužel, pokud jednou provedete nastavení v Autodesk Inventoru pro export do PDF, tak následně při spuštění nového výkresu musíte tento krok opakovat.

Jak tento problém vyřešit?

Řešením je například použít pravidlo iLogic (od Curtis Waguespack). Po vytvoření pravidla se nastaví okamžik, kdy se pravidlo má spouštět a následně se soubor uloží jako šablona.
Pravidlo pro iLogic si můžete stáhnout ZDE.

Celý postup naleznete na následujícím videu:

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Lukáš Hrubý
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu připravuji články zaměřené především na pokročilou práci s Autodesk Inventorem. Potkat se se mnou můžete v pardubické pobočce.

5 Komentářů

 1. Denně vyexportuju desítky PDF asi ze 150 různých výkresových šablon – už dlouho hledám způsob, abych nemusel furt nastavovat export, ani tohle mi bohužel nepomohlo, musel bych to pravidlo vkládat do všech šablon. Další možnost je vytvořit si do ribbonu tlačítko přes X-Tool a to bohužel neumím

  • Dobrý den, ani toolsů netřeba, ani vkládat do všech šablon nemusíte. Stačí vytvořit externí pravidlo. To pak máte pořád připnuté na kraji obrazovky. A není to ani nic složitého. Zrovna k tomu připravuji článek a odhadem příští týden by mohl vyjít. V podstatě se pak dá externí pravidlo i velmi jednoduše připnout do ribonu ručně. Je to opravdu velmi jednoduché.
   – Matěj Škarka, Adeon CZ s.r.o.

   • děkuji za potěšující zpětnou vazbu, na článek si moc rád počkám
    Ještě jestli bych rád poznamenal , nebylo by lepší kdyby se vytvořené PDF ukládalo do stejné složky jako IDW a se stejným názvem jako IDW. Vím chci toho moc, ale byla by to paráda. Zkrátka stejná technika jako když standartně exportujete PDF pouze s rozdílem, že bude monochromatické a v rozlišení 4800 DPI