Status cloud serverů Autodesk

Cloud služby rostou raketovou rychlostí na oblibě a tedy i na využívanosti. Na Cloud serverech od Autodesku již svá data můžete ukládat, zpracovávat správou dat na cloudu, vytvářet úžasné vizualizace, provádět simulace nad svými modely a spoustu dalších možností, které vám cloud servery umožňují.

autodesk-health-dashboard

Cloud služby mají však jeden obecný nedostatek. A to všude samozřejmě a nejen u Autodesku. Musíte být totiž online, aby vám tyto služby fungovaly. Často se tedy stává, že klient volá s tím, že mu něco nefunguje a my hledáme problém. Funguje internet? – to je na zjištění to nejjednodušší. Ale propouští firemní firewall komunikaci se serverem popř. fungují servery? Zatímco nastavení firewallu běžný uživatel ve firmě moc nezjistí a neovlivní, tak alespoň si může rychle zkontrolovat, zda běží servery Autodesku. A vhod to přijde, zvlášť když vám nějakou dobu vše fungovalo a najednou se někde vyskytl problém.

autodesk-cloud-service-status

Autodesk Health Dashboard

Právě k tomuto účelu má Autodesk stránky nazvané Health Dashboard. Na nich si můžete ověřit, jestli všechny cloud služby Autodesku běží v pořádku popřípadě i zjistit jestli není plánovaná nějaká údržba serverů. Jako velmi užitečné považuji taky možnost nastavit si upozornění na e-mail, pokud nějaká služba vypadne (a jakmile zase naskočí). Hodí se teda především uživatelům, kteří pracují například v cloudovém programu Fusion 360, Configurator 360 a dalších.

autodesk-cloud-service-notification

 

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Matěj Škarka
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu píši články zaměřené především na cloudový CAD program Fusion 360 a také doplněk pro automatizaci iLogic v programu Autodesk Inventor. Potkat mě můžete v ostravské kanceláři Adeonu.