Autodesk Simulation ForceEffect pro Apple iPad

Mezi aplikace pro iPad jako je například Tinkerbox, Sketchbook Mobile, Inventor Publisher Mobile Viewer přibyla i další aplikace a to Simulation ForceEffect.

forceeffect

ForceEffect řeší statickou systémovou analýzu. Uživatelé mohou jednoduše vytvořit schéma za použití stávající konstrukce na obrázku nebo mohou navrhovat analýzu od počátku.

Uživatelé této aplikace mohou vytvořit dané spoje, určit podpory a síly. Podle zadání se vypočítají reakční síly. Následně můžete velmi jednoduše manipulovat s vytvořenou geometrií a tím dostat rychle a efektivně nové reakční síly pro optimalizaci návrhu.
Autodesk ForceEffect následně vytvoří obsáhlou zprávu pro výsledky, kterou lze vytisknout, odeslat e-mailem nebo prohlížet pomocí libovolného webového prohlížeče.
Tato aplikace tedy slouží pro rychlé a jednoduché zhodnocení určitého návrhu. Autodesk ForceEffect App je k dispozici zdarma z App Store na iPad či v iTunes App Store.
Jak se pracuje s aplikací Autodesk ForceEffect můžete shlédnut na následujícím videu z Autodesk YouTube kanálu.

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Lukáš Hrubý
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu připravuji články zaměřené především na pokročilou práci s Autodesk Inventorem. Potkat se se mnou můžete v pardubické pobočce.