Autodesk Vault – Copy Design maže iLogic pravidlo

V nových verzích programu Autodesk Vault 2016+ se objevil i nový nástroj Copy Design. Ten ale funguje trochu jinak, než na jaký byli uživatelé zvyklí dříve. Jedna ze spousty změn je i ta, že při kopírování modelu automaticky smaže obsažené iLogic pravidla. Což logicky někteří uživatelé nechtějí.

V nastavení Copy Design je tedy možnost jak toto smazání obejít. A to pomocí Action Rules (Pravidel akcí). Toto je však samozřejmě možné pouze ve Vaultu Workgroup a Professional. Pro vytvoření pravidla musíte byt Administrátor.

Vault Copy Design

Přejděte tedy do vytváření pravidel akcí a v něm nejdříve zkopírujte pravidlo defaultní. Novou kopii si nějak pojmenujte.

Vault Copy Design Action Rules

Následně tuto kopii vyberte a zeditujte. V editaci vyberte vlastnost „iLogicRuleStatus“ a odstraňte ji. Takto upravené pravidlo nyní jen uložte.

Vault Copy Design Define Rule Set

Nyní, když budete model kopírovat a chcete zanechat iLogic pravidlo, tak použijte námi vytvořené pravidlo akcí které najdete pod ikonou zápisníku:

Vault Copy Design Use Action Rule

Jedna menší zrada může ještě nastat, pokud potřebujete toto pravidlo akcí využívat v týmu více členů. Vytvořit ho může pouze admin a tomu se taky uloží. Ostatní jej neuvidí. Problém je v tom, že se pravidlo uloží lokálně. Pokud jej tedy potřebujete dostat i k dalším kolegům, tak si najeďte ve windows prohlížeči na následující cestu (místo písmene X doplňte číslo vaší verze, např tedy 2017):

%APPDATA%\Autodesk\Autodesk Copy Design 201X\CopyDesignRuleSets

V ní najdete XML soubor pojmenovaný podle vašeho pravidla. Jednoduše jej zkopírujte kolegům do stejné cesty.

Matěj Škarka
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu píši články zaměřené především na cloudový CAD program Fusion 360 a také doplněk pro automatizaci iLogic v programu Autodesk Inventor. Potkat mě můžete v ostravské kanceláři Adeonu.