Autodesk Vault – Copy Design maže iLogic pravidlo

V nových verzích programu Autodesk Vault 2016+ se objevil i nový nástroj Copy Design. Ten ale funguje trochu jinak, než na jaký byli uživatelé zvyklí dříve. Jedna ze spousty změn je i ta, že při kopírování modelu automaticky smaže obsažené iLogic pravidla. Což logicky někteří uživatelé nechtějí.

V nastavení Copy Design je tedy možnost jak toto smazání obejít. A to pomocí Action Rules (Pravidel akcí). Toto je však samozřejmě možné pouze ve Vaultu Workgroup a Professional. Pro vytvoření pravidla musíte byt Administrátor.

Vault Copy Design

Přejděte tedy do vytváření pravidel akcí a v něm nejdříve zkopírujte pravidlo defaultní. Novou kopii si nějak pojmenujte.

Vault Copy Design Action Rules

Následně tuto kopii vyberte a zeditujte. V editaci vyberte vlastnost „iLogicRuleStatus“ a odstraňte ji. Takto upravené pravidlo nyní jen uložte.

Vault Copy Design Define Rule Set

Nyní, když budete model kopírovat a chcete zanechat iLogic pravidlo, tak použijte námi vytvořené pravidlo akcí které najdete pod ikonou zápisníku:

Vault Copy Design Use Action Rule

Jedna menší zrada může ještě nastat, pokud potřebujete toto pravidlo akcí využívat v týmu více členů. Vytvořit ho může pouze admin a tomu se taky uloží. Ostatní jej neuvidí. Problém je v tom, že se pravidlo uloží lokálně. Pokud jej tedy potřebujete dostat i k dalším kolegům, tak si najeďte ve windows prohlížeči na následující cestu (místo písmene X doplňte číslo vaší verze, např tedy 2017):

%APPDATA%\Autodesk\Autodesk Copy Design 201X\CopyDesignRuleSets

V ní najdete XML soubor pojmenovaný podle vašeho pravidla. Jednoduše jej zkopírujte kolegům do stejné cesty.

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu píši články zaměřené především na cloudový CAD program Fusion 360 a také doplněk pro automatizaci iLogic v programu Autodesk Inventor. Potkat mě můžete v ostravské kanceláři Adeonu.