Autodesk Vault – Pokus o vytvoření uživatele v databázi se nezdařil

Co dělat když se vám při pokusu o zařazení souboru z Inventoru do Vaultu zobrazí tato chybová hláška? Co znamená a jak ji vyřešit abyste mohli soubory úspěšně zařadit do Vaultu? Celé řešení si v tomto článku představíme.

Pokus o vytvoření uživatele v databázi se nezdařil

Popis chyby

Uživatel se pokouší zařadit soubor do Vault v programu Inventor – přes panel Vault, příkaz Zařadit (check-in). Místo úspěšně zařazeného souboru se ale zobrazí následující chybová hláška:

Při zařazování souboru ‚’cesta_souboru a jmeno_souboru‘ došlo k potížím. Chcete pokračovat v zařazování zbývajících souborů?
Server vrátil následující informaci: Pokus o vytvoření uživatele v databázi se nezdařil.

Vault nicméně předtím fungoval naprosto bez problémů, ale najednou nelze žádné soubory zařadit do Vaultu.
Log ve Vault serveru zobrazuje tento chybový kód: „DatabaseFull [103]

Attempt to create user in database failed

Pokud používáte anglické jazykové verze svých programů Inventor a Vault, pak se vám zobrazí tato jazyková variace, která samozřejmě znamená to samé.

Attempt to create user in database failed

Řešení

Databáze programu Autodesk Vault již dosáhla svého limitu a je tedy „plná“. Zkontrolujte, jakou verzi SQL databáze využíváte a jaké jsou její limity.

 SQL Express 2005 & 2008 R1  4 Gb limit na databázi
 SQL Express 2008 R2  10 Gb limit na databázi
 SQL Express 2012  10 Gb limit na databázi
 SQL Express 2014  10 Gb limit na databázi

K vyřešení tohoto problému je potřeba „povýšit“ svou SQL databázi. A to buď na novější Express verzi (pokud ji daná verze Vaultu podporuje) anebo na verzi SQL Standard, který již limit databáze nemá.

 

Matěj Škarka
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu píši články zaměřené především na cloudový CAD program Fusion 360 a také doplněk pro automatizaci iLogic v programu Autodesk Inventor. Potkat mě můžete v ostravské kanceláři Adeonu.