Fusion 360 – Aktualizace a doplňky

Jak všichni víme náš oblíbený CAD program Fusion 360 se mění téměř každý týden a někdy ještě častěji. Samozřejmě máme i dva tábory, kde pro jeden tábor jsou neustálé aktualizace vítanou změnou či opravou. Je třeba dát za pravdu i té druhé skupině a sice někdy taková aktualizace způsobí nepěkné potíže.

Za posledních pár měsíců jsme se ve firmě setkali s obrovským počtem problémů které se vyskytují po té co Fusion 360 dostane nějakou aktualizaci a společným jmenovatelem všech těchto problémů jsou doplňky. Fusion 360 podobně jako váš telefon má svůj virtuální obchod (app store) s aplikacemi. Tento obchod je plný různých skriptů a doplňků které různí uživatelé ale i firmy vytváří například pro rozšíření nástrojové nabídky Fusionu o funkci která chybí.

Doplňky bývají někdy zadarmo někdy naopak zase placené ve výsledku na tom však téměř nezáleží, protože je všechny zužuje stejný problém, a sice to je jak rychle se Fusion 360 mění. Jakožto vývojář doplňků můžu z vlastní zkušenosti potvrdit názory obou táboru výše zmíněných. Ano může se stát, že doplněk, který minulý týden fungoval bez problémů tento týden bude shazovat Fusion. Na druhou stranu rychlé změny Fusionu znamenají že podobné chyby rychle najdou ve většině případů opravu. Někdy se však musí opravit samotný doplněk a v takovém případě je již výhodou podpora placeného doplňku.

Na rovinu se pak přiznám k tomu, že neexistuje žádný způsob, jak předpovědět komu to fungovat při příští aktualizaci přestane a komu nikoliv. Zaleží totiž na obrovské škále různých faktorů, od sestavy počítače po operační systém, který používáte.

[notification type=“alert-info“ close=“false“ ]Víte že i různé jazykové lokalizace jsou také doplňkem? A pokud nejsou správně naprogramovány, tak mohou způsobit při aktualizaci Fusinou problémy se spuštěním aplikace? [/notification]

Oprava Fusionu 360

Oprava je jednoduchá jen zabere na mě poměry celkem dost času (mezi 30 až 90 minutami). Skládá se ze 3 kroků.

1) Pomocí Windows nástroje Přidat nebo odebrat programy odinstalujeme daný doplněk (popřípadě všechny doplňky, pokud nevím, který dělá problém).

    • Tento krok smaže všechny systémové složky daného doplňku

windows tool

2) Pomocí programu, který lze najít pomocí Autodesk odkazu provedeme takzvanou čistou odinstalaci programu Fusion 360

    • V tomto kroku jsou odstraněny systémový složky Fusionu 360 které potom nahradíme pomocí nové instalace

program na odinstalaci

3) Nová instalace programu Fusion 360

    • Po dokončení toho kroku je důležité znovu jíž neinstalovat problémový doplněk do jeho opravy vydavatelem.

 

 

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu píši články zaměřené především na cloudový CAD program Fusion 360 a program Autodesk Inventor. Potkat mě můžete v ostravské kanceláři Adeonu.