Nyní již můžete své CAD modely upravovat opravdu odkudkoliv. Na tabletu, Chromebooku, z Linux zařízení, pouze za pomocí webového prohlížeče. Přístup k vytváření a úpravám 3D CAD modelů nikdy nebyl jednodušší. Pokud jste tedy nebyli součástí alfa testování tohoto nástroje ve Fusionu, tak již i vy máte možnost otevřít si daný model.

Programu Fusion 360 se zde na blogu věnujeme v poměrně rozsáhlém návodu, dnes se tedy zaměříme na jeho další část. Fusion 360 ve webovém prohlížeči je sice s omezenými nástroji a tudíž neobsahuje vše co plnohodnotná instalace, nicméně další funkčnosti se již plánují.

Nemusíte si nic instalovat. Stačí váš běžný webový prohlížeč. Pouze se přihlásíte do svého Autodesk účtu a máte přístup k modelům. Což je velká výhoda například ve veřejných institucích, kde jsou jakékoliv nové instalace omezeny.

Webový CAD editor zatím neobsahuje část výkresů, vizualizací, animace, simulace, CAM a některé funkce 3D modelování. Jistě budou ale postupně přibývat.

Vyzkoušeli jste webové editace? Co na ně říkáte a co vám konkrétně v nich například chybí?

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Matěj Škarka
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu píši články zaměřené především na cloudový CAD program Fusion 360 a také doplněk pro automatizaci iLogic v programu Autodesk Inventor. Potkat mě můžete v ostravské kanceláři Adeonu.