Dobrá zpráva pro všechny, kteří navrhují plošné spoje na platformě Autodesk Eagle. Aplikace Fusion 360 pokračuje v pohlcování jiných řešení Autodesk. Fusion 360 již velmi dlouho umožňoval plynulé napojení na Autodesk Eagle. Jinak řečeno návrh plošných spojů má tedy přímou návaznost na 3D model a tedy okamžitě víte zda vám například součástky nevytváří kolizi do těla modelu. Autodesk Eagle je oblíbená aplikace pro návrh plošných spojů, která funguje pro Windows, MAC i Linux zařízení.

Autodesk Eagle logo Fusion 360 logo

Od dnešního data navíc všichni uživatelé Fusion 360 mají automaticky i licenci aplikace Autodesk Eagle Premium. Stejně tak naopak, pokud již máte licenci Eagle, tak získáváte plnou licenci Fusion 360 se všemi funkcemi, které obsahuje.

Fusion 360 eagle propojeni

Pokud ještě žádnou licenci nemáte, pak při koupi nové licence Fusion 360 získáváte automaticky Autodesk Eagle Premium.

Máte některou z následujících licencí Eagle?

  • Autodesk EAGLE Free – pro vás se nic nemění. Automaticky nic nezískáváte, pokud však splňujete podmínky pro licenci zdarma Fusion 360, můžete jej využít.
  • Autodesk EAGLE Standard – Při obnově produktu získáváte možnost používat 3D CAD modelář Fusion 360 se všemi jeho nástroji.
  • Autodesk EAGLE Premium – Při obnově produktu získáváte možnost používat 3D CAD modelář Fusion 360 se všemi jeho nástroji.
  • Autodesk EAGLE pro studenty – Automaticky se pro vás nic nemění, ale Fusion 360 je pro studenty také zdarma, takže si jej stačí jen nainstalovat.

 

  • Komerční licence Fusion 360 – Automaticky máte k dispozici aplikaci Eagle Premium. Stáhnout si jej můžete ze svého Autodesk Account a následně se do něj přihlaste stejnými údaji jako do Fusionu 360.
  • Free licence Fusion 360 – Automaticky se pro vás zatím nic nemění, ale Eagle má taky verzi zdarma, můžete ji tedy využít.

Ještě komerční licenci Fusion 360 nemáte? Můžete si ji pořídit na autorizovaném CAD eshopu.

Matěj Škarka
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu píši články zaměřené především na cloudový CAD program Fusion 360 a také doplněk pro automatizaci iLogic v programu Autodesk Inventor. Potkat mě můžete v ostravské kanceláři Adeonu.