Fusion 360 čeština ?

Velmi často se poslední dobou ptáte, jak je to s Fusionem a českou lokalizací. Popřípadě v jakých jazycích si můžete program Fusion pořídit. Zda k němu existují české návody a příručky. Rozhodl jsem se k tom tedy sepsat tento článek, aby jste měli pohromadě i případné změny v budoucnu.

Fusion 360 čeština logo

A hned na začátek si to pojďme tedy stručně shrnout:

Fusion 360 oficiálně nemá českou lokalizaci.

Autodesk, tedy výrobce Fusionu, tuto lokalizaci zatím neprovedl a češtinu nevydal (aktualizace 26.1.2020). Česká lokalizace zatím ani není v oficiální pipelině vylepšení programu. Pokud jste tedy slyšeli o češtině, bude se jednat o neoficiální doplněk třetí strany. U Fusionu máte možnost zdarma stáhnout a nainstalovat zkušební verzi, na které si tento fakt můžete velmi rychle ověřit.

Lokalizace

Aktuálně si můžete Fusion přepnout do 4 jazyků (26.1.2020). Na výběr máte Angličtinu, Němčinu, Čínštinu a Japonštinu. Žádná jiná lokalizace zatím není k dispozici. Samozřejmě změny pro vás sledujeme a kdyby se nějaká vyskytla tak vám o tom zde na blogu řekneme. Níže se na obrázku můžete podívat na rozhraní z aplikace, kde vidíte výpis jazyků.

Fusion 360 lokalizace

Návody a příručky v češtině

O něco lépe na tom ale jsou materiály pokud s Fusionem začínáte a neumíte anglicky. Pravidelnému čtenáři tohoto blogu nemohlo uniknout, že postupně připravujeme kompletní návod k Fusionu od náčrtu přes modelování dílu až k sestavám, 3D tisku, přípravě pro obrábění a simulace. A to včetně příkladů a video ukázek a postupů. Máte tak k dispozici přesné kroky k začátkům s tímto 3D CAD modelářem.

A určitě nás sledujte dále, jelikož se zde budou pravidelně objevovat tipy k tomuto stále oblíbenějšímu programu. Aby vám žádná novinka neutekla, tak se můžete zde na blogu zaregistrovat a my vás upozorníme na nové články e-mailem.

 

Matěj Škarka
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu píši články zaměřené především na cloudový CAD program Fusion 360 a také doplněk pro automatizaci iLogic v programu Autodesk Inventor. Potkat mě můžete v ostravské kanceláři Adeonu.