Inventor 2016 R3

Dnes vyšla další nová verze Inventoru s názvem „Inventor 2016 R3“. Tato verze je k dispozici zákazníkům s aktivním programem Subscription. Inventor 2016 R3 nabízí vylepšení produktu Inventor 2016 R2 a přináší nové možnosti jako například propojení vašeho návrhu s vaším okolím pomocí A360 nebo možnost exportu dat ve formátu souboru tříd IFC (Industry Foundation).

Inventor 2016 R3
Inventor 2016 R3

Connected Design

Connected Design umožňuje rychlý a snadný přístup k 3D návrhu pomocí A360. Vytvořený 3D návrh můžete sdílet a připomínkovat se svým týmem kdekoli a na jakémkoli zařízení. Po instalaci Inventor 2016 R3 bude k dispozici nová funkce, která se schovává pod modrou ikonkou.

Příkaz Connected Design
Příkaz Connected Design

 

Pomocí této ikonky lze sdílet 3D návrh a v zobrazeném dialogovém okně si můžete přidat uživatele, se kterými chcete tento návrh sdílet a konzultovat.

Sdílení návrhu pomocí A360
Sdílení návrhu pomocí A360

 

Uživatelé, kterým jste sdíleli svůj 3D návrh si mohou prohlídnout a okomentovat tento návrh v internetovém prohlížeči nebo na mobilním zařízení.

IFC export

Nyní máte možnost publikování do formátu IFC (Industry Foundation Classes), který se často používá ve stavebnictví. Tento formát umožňuje komunikaci mezi jednotlivými účastníky stavebního procesu a jejich softwarovými BIM nástroji. Specifikace IFC je registrována jako oficiální mezinárodní norma ISO 16739:2013.

Tento export lze provádět přes systémové prostředí BIM Exchange. Následně si zvolíte příkaz „Exportovat komponenty budov“, kde si již vyberete požadovaný formát.

Nový formát IFC
Nový formát IFC

 

Tuto aktualizaci Inventor 2016 R3 si můžete přímo nainstalovat pomocí aplikace Autodesk Application Manager.

Application Manager

Application Manager
Application Manager

 

Další možnost je stažení prostřednictvím Autodesk Account.

Autodesk Account
Autodesk Account
Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Lukáš Hrubý
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu připravuji články zaměřené především na pokročilou práci s Autodesk Inventorem. Potkat se se mnou můžete v pardubické pobočce.