Aplikace Inventor 2020 nyní poskytuje nové nástroje pro tvorbu konstrukcí.  V této části se tedy zaměříme hlavně na novinky v prostředí rámové konstrukce. Inventor 2020 nově poskytuje například interaktivní manipulátory pro nastavení orientace profilů, nové specifikace u příkazu „Drážka“ nebo možnost vložit koncové záslepky.

Inventor 2020 – Rámové konstrukce

Seznam novinek pro rámové konstrukce:

Nastavení názvosloví

Ve verzi Inventor 2020 došlo k rozšíření dialogu pro nastavení výchozího názvu souborů. Byla přidána konfigurace názvu pro koncovou záslepku.

Orientace profilů

Inventor 2020 poskytuje interaktivní manipulátory pro nastavení orientace profilů přímo v modelovacím prostoru v průběhu vkládání nebo změny rámových konstrukcí.

Orientace profilů

Vylepšení u příkazu drážka

U příkazu „ Drážka“ můžete nyní specifikovat následující uživatelské změny:

  • Jednu hodnotu pro odsazení základních profilů
  • Více hodnot pro uživatelskou šablonu
Vylepšení u příkazu „Drážka“

Odstranit zakončení profilů

Zakončení profilů lze nyní odstraňovat naráz v jednom kroku a to novým nástrojem „Odebrat opracování profilů“.

Odstranit zakončení profilů

Prodloužit nebo zkrátit

Tento příkaz je rozšířen o možnost zadávání hodnoty asymetrického odsazení.

Oříznout nebo prodloužit na plochu

Pokud profil prochází skrz dalšího člena rámu, můžete si nyní vybrat, která část bude odebrána a která zachována.

Pokos

Rovněž příkaz „Pokos“ získává nový panel Vlastností, kde není potřeba dopředu zadávat možnost hromadného výběru členů v jednom dialogu

Vkládání koncových Záslepek

Nový příkaz Vložit záslepku umožňuje uzavřít otevřené konce trubek. Můžete nastavit pozici, tloušťku, specifikovat tvar profilu a další vlastnosti.
V Obsahovém centru je k dispozici nová knihovna záslepek kruhových a obdélníkových tvarů se zaoblenými nebo zkosenými rohy.

Vkládání koncových záslepek

Jakým způsobem se pracuje v Autodesk Inventor 2020 v prostředí rámových konstrukcí můžete shlédnout na přiloženém videu.

 

Lukáš Hrubý
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu připravuji články zaměřené především na pokročilou práci s Autodesk Inventorem. Potkat se se mnou můžete v pardubické pobočce.