Inventor – automatické uložení

Jak v Inventoru automaticky ukládat vaše rozpracované modely? A jde to vlastně vůbec? Jak tuto častou otázku vyřešit? Na všechny dostupné možnosti a správnou praxi jsme se podívali v tomto následujícím článku.

Jak to tedy je:

Inventor nemá možnost automatického ukládání.

Jaká je správná praxe?

Sám nedoporučuji zkoušet nějaké vychytávky které zmiňuji níže, ale prostě se naučit jednoduché následující pravidlo. Vždy když uděláte nějaký důležitý krok v Inventoru, tak díl uložte. Já sám mám vždy prsty poblíž klávesové zkratky ctrl+s (uložení) popř. makro na klávese 3D myši které díl uloží.

Proč ne? Automatické ukládání není ani zrovna chytrá volba. Představte si všechny linky v sestavě na potřebné díly a připojené soubory. Tudíž spousta otevřených a načtených souborů, které by se musely také přeuložit. Představte si, že pracujete na velké sestavě s 45000 komponenty. Potřebujete přidat další a zavazbit ji než sestavu odevzdáte a najednou začne několika minutový autosave.

Automatické upozornění na uložení

Automatické upozornění na uložení je správným směrem jak nezapomenout ukládat vaši práci v Inventoru. V Inventoru si můžete nastavit, jak často vás má program upomínat na neuložený soubor. Níže mám nastaveno třeba 30 minut od posledního uložení. Což je docela dlouho a 30 minut ztracených dat je celkem hodně.

inventor auto save reminder

Upomenutí najdete pak vždy vpravo nahoře a vypadá následovně:

Inventor upozornění na uložení

Jsou i další možnosti?

Aplikace AutoSave

inventor autosave appNa Autodesk AppStore se dají najít aplikace, které tento problém řeší. Jsou však placené a podpora k nim nemusí být skvělá. Jednou z těchto aplikací je Auto-save addin od Monarch Innovation. Je však placená a bez možnosti trial verze.

 

iLogic AutoSave

Technicky by se sice dalo nastavit jednoduchý save v iLogicu, který by byl spuštěn vždy po nějaké editaci modelu za pomocí iSpouštěče. Osobně si však nedovedu ani představit tu spoušť u komplikovaných a velkých souborů. Tudíž vám sem ten kód ani nenapíšu. Pokud chce někdo experimentovat a umí s iLogice, tak je to velmi jednoduchý příklad, a pro začátečníky platí však hlavní doporučení.

Doporučení avšak zní: Nauče se základní pravidlo ukládání.

Jakmile uděláte důležitý krok, tak vždy hned soubor ručně uložte. (ctrl + s)

 

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu píši články zaměřené především na cloudový CAD program Fusion 360 a také doplněk pro automatizaci iLogic v programu Autodesk Inventor. Potkat mě můžete v ostravské kanceláři Adeonu.