Autodesk Inventor čeština

Inventor česky samozřejmě umí. A to pro všechny a přímo od Autodesku bez nutnosti jakýchkoliv doplňků. To není novinkou a určitě to víte, ale kde si češtinu stáhnout pokud již máte anglickou instalaci a nechcete program přeinstalovat? Všechny možnosti si v článku ukážeme. Tenhle článek je tedy věnovaný spíše Inventor nováčkům.

Jazykové balíčky 

Aplikace Inventor využívá takzvané jazykové balíčky. O těch jsme vám zde již několikrát psali. Ať už máte zakoupený a nainstalovaný Autodesk Inventor v jakémkoliv jazyce, tak si vždy můžete stáhnout češtinu nebo jakýkoliv jiný dostupný jazyk. Inventor pak máte nainstalován jeden a k němu libovolné množství nainstalovaných jazykových balíčků. Chvíli tak můžete fungovat s anglickým prostředím, chvíli s českým rozhraním a podobně.  

Jak fungují jazykové balíčky

 

Jak nainstalovat češtinu? 

Postup 1: Ještě Inventor nainstalovaný nemám

Pokud ještě Inventor nainstalovaný nemáte, tak se nejdřív přihlaste do svého Autodesk Accountu. Přejděte k přehledu produktů v kartě Správa. U produktu Inventor klikněte na Stahování a jako jazyk vyberte Čeština. Program stáhněte a rovnou se vám nainstaluje s Českým rozhraním. 

Inventor čeština

Postup 2: Již mám Inventor nainstalovaný

Pokud máte už Inventor nainstalován. Níže na této stránce si stáhněte příslušný jazykový balíček ke své verzi Inventoru. Ten pak nainstalujte a na ploše vám přibude další ikona pro spouštění Inventoru, ale s danou lokalizací. Budete tak tedy moct pouštět svůj Inventor i bez přeinstalování aplikace.

Inventor čeština

Inventor čeština ke stažení

Inventor české návody a příručky

Inventor tutoriál, návody, tipy a triky v českém jazyce naleznete právě zde na blogu. Každý týden pro vás máme minimálně dva zajímavé články. Aktuálně je to již přes 300 různých Inventor tipů a triků a to třeba včetně Inventor příkladů se zadáním a řešením.  

A pokud vám to nestačí, tak vás rádi potkáme na školení Inventoru. Dostanete od nás český aktuální PDF manuál, konkrétní příklady, které si spolu budeme na školení procházet a v případě potřeb se nám pak můžete ozvat i po školení. Rádi vám pomůžeme s vašimi konstrukčními problémy v Inventoru.  

České knihy samozřejmě existují také. Neznámější jsou asi knihy o Inventoru od autorů Jaroslav Kletečka a Petr Fořt. Probléme knih je, že v tomto odvětví rychle zastarávají. Změny jsou příliš časté a je těžké je stíhat promítat do knižního vydání. Nicméně pro začátečníky ani tato volba určitě špatná není. 

 

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu píši články zaměřené především na cloudový CAD program Fusion 360 a také doplněk pro automatizaci iLogic v programu Autodesk Inventor. Potkat mě můžete v ostravské kanceláři Adeonu.