Autodesk Inventor čeština

Inventor česky samozřejmě umí. A to pro všechny a přímo od Autodesku bez nutnosti jakýchkoliv doplňků. To není novinkou a určitě to víte, ale kde si češtinu stáhnout pokud již máte anglickou instalaci a nechcete program přeinstalovat? Všechny možnosti si v článku ukážeme. Tenhle článek je tedy věnovaný spíše Inventor nováčkům.

Jazykové balíčky 

Aplikace Inventor využívá takzvané jazykové balíčky. O těch jsme vám zde již několikrát psali. Ať už máte zakoupený a nainstalovaný Autodesk Inventor v jakémkoliv jazyce, tak si vždy můžete stáhnout češtinu nebo jakýkoliv jiný dostupný jazyk. Inventor pak máte nainstalován jeden a k němu libovolné množství nainstalovaných jazykových balíčků. Chvíli tak můžete fungovat s anglickým prostředím, chvíli s českým rozhraním a podobně.  

Jak fungují jazykové balíčky

 

Jak nainstalovat češtinu? 

Postup 1: Ještě Inventor nainstalovaný nemám

Pokud ještě Inventor nainstalovaný nemáte, tak se nejdřív přihlaste do svého Autodesk Accountu. Přejděte k přehledu produktů v kartě Správa. U produktu Inventor klikněte na Stahování a jako jazyk vyberte Čeština. Program stáhněte a rovnou se vám nainstaluje s Českým rozhraním. 

Inventor čeština

Postup 2: Již mám Inventor nainstalovaný

Pokud máte už Inventor nainstalován. Níže na této stránce si stáhněte příslušný jazykový balíček ke své verzi Inventoru. Ten pak nainstalujte a na ploše vám přibude další ikona pro spouštění Inventoru, ale s danou lokalizací. Budete tak tedy moct pouštět svůj Inventor i bez přeinstalování aplikace.

Inventor čeština

Inventor čeština ke stažení

Inventor české návody a příručky

Inventor tutoriál, návody, tipy a triky v českém jazyce naleznete právě zde na blogu. Každý týden pro vás máme minimálně dva zajímavé články. Aktuálně je to již přes 300 různých Inventor tipů a triků a to třeba včetně Inventor příkladů se zadáním a řešením.  

A pokud vám to nestačí, tak vás rádi potkáme na školení Inventoru. Dostanete od nás český aktuální PDF manuál, konkrétní příklady, které si spolu budeme na školení procházet a v případě potřeb se nám pak můžete ozvat i po školení. Rádi vám pomůžeme s vašimi konstrukčními problémy v Inventoru.  

České knihy samozřejmě existují také. Neznámější jsou asi knihy o Inventoru od autorů Jaroslav Kletečka a Petr Fořt. Probléme knih je, že v tomto odvětví rychle zastarávají. Změny jsou příliš časté a je těžké je stíhat promítat do knižního vydání. Nicméně pro začátečníky ani tato volba určitě špatná není. 

 

Matěj Škarka
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu píši články zaměřené především na cloudový CAD program Fusion 360 a také doplněk pro automatizaci iLogic v programu Autodesk Inventor. Potkat mě můžete v ostravské kanceláři Adeonu.