Inventor – Chyba ve čtení zdrojového proudu

Jedna z dalších stálic chyb v Inventoru. Stává se vám někdy, že se pokoušíte otevřít Inventor soubor a najednou vám vyskočí tato chybová hláška? Pojďme se na ni teda společně podívat a ukázat si možné příčiny a jejich řešení.

Inventor chyba ve čtení zdrojového proudu

Popis chyby

Pokoušíte se otevřít Inventor soubor a místo souboru vyskočí toto chybové okno s textem „Chyba ve čtení zdrojového proudu“.

Možné příčiny

Inventor soubory si můžete představit jako databázová kolekce několika rozdílných souborů čtených jako tabulka či databáze těchto souborů. Inventor si vždy přečte jen informaci, kterou potřebuje k danému úkolu. Redukuje tak čas ke čtení a zápisu. Tato chybová hláška naznačuje problém právě ke čtení této databáze.

Pravděpodobné příčiny jsou:

  • Nekompatibilita mezi verzemi
  • Problém v síti
  • Ukládání na porouchaný USB nebo pevný disk
  • Ovlivnění otevírání souboru antivirovým programem
  • Ovlivnění otevírání souboru jiným programem pro monitorování souborů
  • Nedostatečná práva uživatelského profilu
  • Soubor je poškozen

Error in reading RSe stream

Pokud máte anglický jazykový balíček Inventoru, tak se vám zobrazí právě tato chyba. Je to tedy pořád ten samý problém.

Inventor error in reading Rse stream

Řešení

Řešení tohoto problému záleží na konkrétní příčině. A jelikož jich je více (viz výše), tak je i více způsobů řešení.

Řešení 1: Zkontrolujte, zda souborový formát Inventor souboru je kompatibilní s aktuálně nainstalovaným Inventorem, kterým se snažíte soubor otevřít. Viz. článek „V jaké verzi Inventoru byl soubor vytvořen?“.

Řešení 2: Zkuste přeskočit otevírání nevyřešených souborů nebo otevřete jinou pohledovou reprezentaci.

  • V dialogovém okně při otevírání souboru označte požadovaný soubor a místo možnosti Otevřít vyberte Možnosti (Options). Otevře se vám tato nabídka.
  • Zaškrtněte možnost Přeskočit všechny nevyřešené soubory (Skip all unresolved files). Také zkuste vybrat z prvního roletového menu jinou Reprezentaci zobrazení návrhu (Design Vew Representation).

Inventor možnosti otevření souboru

Řešení 3: Otevřete starší verzi souboru a vyzkoušejte, zda právě ona nelze správně otevřít. Starší verzi souboru naleznete ve složce OldVersions.

Řešení 4: Změňte nastavení Windows v části User Account Control. Nastavte jej na Never Notify (Nikdy neupozorňovat).

Windows User Account Control

Řešení 5: Vypněte váš antivirový program nebo jiný software pro monitorování . Popř. kontaktujte vaše IT oddělení aby jej dočasně vypnulo a vyzkoušejte soubor otevřít znovu.

Řešení 6: Vyzkoušejte soubor otevřít s nově vytvořeným uživatelským účtem ve Windows. Nastavte tohoto nového uživatele jako lokálního administrátora.

Řešení 7: Pokud máte soubory uložené na síťovém disku, pak tyto soubory vyzkoušejte ručně přesunout na lokální disk a pokuste se je otevřít.

 

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu píši články zaměřené především na cloudový CAD program Fusion 360 a také doplněk pro automatizaci iLogic v programu Autodesk Inventor. Potkat mě můžete v ostravské kanceláři Adeonu.