Inventor klávesové zkratky

Používáte klávesové zkratky? A kolik jich znáte? Ze zkušeností ze školení vím, že se uživatelé nejčastěji naučí 2-3 a více už jich nepoužívají. Což je velká škoda, jelikož vám mohou velmi usnadnit a urychlit vaši práci s programem.

Inventor zkratky

Jaké klávesy uživatelé využívají nejčastěji? Pokud už bych vás měl naučit pouze jen jednu jedinou klávesu, kterou by jste si měli zapamatovat a využívat, pak je to mezerník. Vyvolá poslední příkaz který jste používali. Pokud jste tedy kreslili v náčrtu čáru, příkaz jste zrušili a chcete ho opět vyvolat co nejjednodušeji, tak mezerník je ta správná volba. A takto to funguje téměř u všech příkazů a téměř všech prostředích.

A také se vám bude hodit ještě základ jako S – náčrt, L – čára (v náčrtu), D – kóta (náčrt), X – Oříznout (náčrt), E – Vysunutí (model), F – Zaoblení (model), H – díra (model), F6 – pohled „domů“, ) – Nová rovina, ESC – konec příkazu (asi nejpoužívanější zkratka 🙂 )

 

Jak si nastavit svoje zkratky?

Do nastavení přejděte přes kartu Nástroje > Možnosti > Přizpůsobit. Zde se přepněte do karty Klávesnice. Jednak zde máte příkazy vypsány ve všech kategoriích a také je můžete přenastavit podle toho jak jste vy zvyklí. Nastavení pak můžete uložit a exportovat pokud budete počítač například přeinstalovávat nebo například pro použití pro kolegy.

 

Základní přehled zkratek

Inventor klávesové zkratky

Stáhněte si PDF příručku s výpisem všech zkratek

Soubor je ke stažení pouze pro přihlášené uživatele, přihlaste se prosím.  

 

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Matěj Škarka
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu píši články zaměřené především na cloudový CAD program Fusion 360 a také doplněk pro automatizaci iLogic v programu Autodesk Inventor. Potkat mě můžete v ostravské kanceláři Adeonu.

3 Komentářů