Inventor klávesové zkratky

Používáte klávesové zkratky? A kolik jich znáte? Ze zkušeností ze školení vím, že se uživatelé nejčastěji naučí 2-3 a více už jich nepoužívají. Což je velká škoda, jelikož vám mohou velmi usnadnit a urychlit vaši práci s programem.

Inventor zkratky

Jaké klávesy uživatelé využívají nejčastěji? Pokud už bych vás měl naučit pouze jen jednu jedinou klávesu, kterou by jste si měli zapamatovat a využívat, pak je to mezerník. Vyvolá poslední příkaz který jste používali. Pokud jste tedy kreslili v náčrtu čáru, příkaz jste zrušili a chcete ho opět vyvolat co nejjednodušeji, tak mezerník je ta správná volba. A takto to funguje téměř u všech příkazů a téměř všech prostředích.

A také se vám bude hodit ještě základ jako S – náčrt, L – čára (v náčrtu), D – kóta (náčrt), X – Oříznout (náčrt), E – Vysunutí (model), F – Zaoblení (model), H – díra (model), F6 – pohled „domů“, ) – Nová rovina, ESC – konec příkazu (asi nejpoužívanější zkratka 🙂 )

 

Jak si nastavit svoje zkratky?

Do nastavení přejděte přes kartu Nástroje > Možnosti > Přizpůsobit. Zde se přepněte do karty Klávesnice. Jednak zde máte příkazy vypsány ve všech kategoriích a také je můžete přenastavit podle toho jak jste vy zvyklí. Nastavení pak můžete uložit a exportovat pokud budete počítač například přeinstalovávat nebo například pro použití pro kolegy.

 

Základní přehled zkratek

Inventor klávesové zkratky

Stáhněte si PDF příručku s výpisem všech zkratek

Soubor je ke stažení pouze pro přihlášené uživatele, přihlaste se prosím.  

 

Matěj Škarka
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu píši články zaměřené především na cloudový CAD program Fusion 360 a také doplněk pro automatizaci iLogic v programu Autodesk Inventor. Potkat mě můžete v ostravské kanceláři Adeonu.

1 komentář