Inventor pro MAC?

Všiml jsem si, že poslední dobou zde často uživatelé vyhledávají informace o strojírenském CADu pro iOS zařízení. Popřípadě konkrétně Inventor pro MAC. Pokud toto zařízení s jablkem také vlastníte a sháníte pro něj CAD, tak je tento článek přímo pro vás.

Inventor MAC

Program Inventor pro MAC zařízení technicky vzato není. Ale dá se na něm zprovoznit. Jak? Je potřeba využít takzvaný nástroj Boot Camp. Díky němu si vlastně můžete nainstalovat Windows systém hned vedle iOS. Budte tak mít současně dva operační systémy mezi kterými se můžete přepínat. No a právě na tom vedlejším Windows si už pak můžete nainstalovat Inventor.

Pozor, pro instalaci Windows pomocí nástroje Boot Camp je zapotřebí mít platnou Windows licenci. Je tedy zapotřebí si ji zakoupit, čímž se provoz o něco prodraží.

Pro instalaci Windows pomocí Boot Camp následujte podrobný návod přímo od Applu.
iOS Boot Camp

3D CAD pro MAC

Autodesk podporuje několik svých programů přímo pod operačním systémem iOS. Mezi nimi je například AutoCAD, Fusion 360, Alias, Maya, Smoke a další. Vybrané další programy pak můžete zprovoznit na Windows nainstalovaném pomocí Boot Campu přesně jak jsem zmínil výše, a to jak velký Inventor, tak i Inventor LT, Revit nebo 3ds Max.

Zkuste Fusion 360

Zcela nativně a bez problému na MAC zařízeních ale rozjedete 3D CAD nazvaný Fusion 360. Jedná se o poměrně nový program z dílny Autodesku, který ale rychle roste na oblibě. Jedná se o cloudový program, který vám bude fungovat na Windows i iOS, tabletech i jiných chytrých zařízeních. Zvládne toho opravdu velmi hodně a přitom se velmi jednoduše ovládá. Podívat se můžete také například na návod na Fusion 360, který zde postupně rozšiřujeme.

Fusion 360 MAC

 

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Matěj Škarka
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu píši články zaměřené především na cloudový CAD program Fusion 360 a také doplněk pro automatizaci iLogic v programu Autodesk Inventor. Potkat mě můžete v ostravské kanceláři Adeonu.