Inventor – Migrace uživatelské knihovny obsahového centra

Tento článek se bude hodit všem, kteří si vytvářejí, nebo jinak upravují vlastní obsahové centrum a potřebují přejít na novější verzi aplikace. Čili bylo-li vám shůry dáno a máte možnost začít pracovat v nové verzi Autodesk Inventor, ukážeme si dnes, jak zprovoznit starou – vlastní knihovnu obsahového centra.

Umístění knihovny

Jako první budeme potřebovat vyhledat data u sebe v počítači, pomůckou nám bude dialogové okno Konfigurovat knihovny, které otevřeme z dialogu Projekty.

Dialog_ProjektyKde pomocí odkazu Umístění knihoven se lze prokliknout přímo do složky v počítači.
Zde už najdeme potřebná data – soubory knihovny obsahového centra (cílová složka se vždy liší dle verze a z pravidla je umístěna v adresáři s cestou:

C:\ProgramData\Autodesk\Inventor „verze“\Content Center\Libraries).

Dialog_Konfigurovat knihovny_0Záloha a kopírování

Začněme zálohou, protože záloha je vždy zárukou úspěchu a potřebnou knihovnu (tedy její soubor s koncovkou „.idcl“) POUZE ZKOPÍRUJEME do nového umístění (např. ze složky Inventor 2015 do složky Inventor 2018), tím získáme záložní kopii původního souboru knihovny OS.

Úspěšnost přidání dat do správného umístění si můžeme ověřit opět v dialogu Konfigurovat knihovny, kde nám dotyčná knihovna přibyla a nejspíše nese ikonu vykřičníků, ten právě indikuje, že je potřeba knihovnu zmigrovat.

Dialog_Konfigurovat knihovny_1

Aktualizace – migrace

V tomto dialogu tedy spustíme nástroj Aktualizovat, který nás již provede celou migrací obsahového centra.

Nástroj aktualizovat_GIF

Tímto je migrace hotová a dopadla-li dobře, v dialogovém okně Konfigurovat knihovny by již tato knihovna neměla mít index ikony vykřičníku.

Dialog_Konfigurovat knihovny_2

Prima, tak a máme to! No a kdyby se to náhodou nepodařilo, neváhejte psát – přímo nám a nebo do komentů níž.

Pozn.: tento návod neslouží pro migraci společné knihovny užívané prostřednictvím aplikace Vault.

Zdeněk Opletal
Technický CAD konzultant Autodesk produktů ve společnosti Adeon CZ. Zaměřuji se na strojírenské programy, obzvláště pak Autodesk Inventor. Potkat se můžeme v pardubické kanceláři Adeonu.