Poslední dobou stále častěji dostávám dotaz, zda lze prohlížet či odměřovat nativní data z Autodesk Inventoru bez použití licence. Pokud máte tedy přístup k souborům součásti Inventor (.ipt), sestavě (.iam), výkresu (.idwdwg), můžete využít aplikaci Inventor READ-ONLY MODE.

INVENTOR READ-ONLY MODE

Inventor a prohlížení dat bez licence

read-only (.idw, dwg) nebo rovněž pro export rozpisky. Na druhou stranu Aplikace Read-only nepodporuje úpravu a ukládání souborů ani vytváření 3D poznámek založených na modelu, 2D poznámek a 2D kót.

INVENTOR READ-ONLY – ROZPISKA

Aplikace Inventor Read-Only mode je součástí instalace aplikace Inventor, ale může ji i využívat každý, kdo nemá nainstalovanou aplikaci Inventor. Stačí stáhnout zkušební verzi aplikace Inventor. Zkušební přístup ke všem možnostem aplikace Inventor je časově omezený. Platnost aplikace Inventor Read-only Mode je časově neomezená.

V přiloženém videu je podrobněji ukázán Inventor Read-Only. Je zde ukázáno, co vše je možné v Inventoru Read-Only Mode v prostředí sestavy, dílu či ve výkresovém prostředí.

 

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Lukáš Hrubý
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu připravuji články zaměřené především na pokročilou práci s Autodesk Inventorem. Potkat se se mnou můžete v pardubické pobočce.