Inventor Tip: Jak zrušit překrývání tlačítka sdílení s A360

Před týdnem vyšla nová verze Inventoru pro subscription zákazníky – Inventor 2016 R3. Již jsme zde na blogu o ní psali a co všechno v ní najdete je v předešlém článku. My se v tomto článku pozastavíme nad konkrétní novinkou s označením Connected Design. Tato novinka Vám umožní sdílet Vaše modely přímo z prostoru Inventoru do služby Autodesk 360. K tomu účelu bylo do Inventoru přidáno nové tlačítko. Několik zákazníků si ale již všimlo menšího problému s tímto tlačítkem. V určitých případech se totiž překrývá s tlačítkem jiným. A to například při spuštění tzv. Sledování paprsků (RRT – Ray tracing) – viz obrázek níže. Pojďme si tedy ukázat jak v pár jednoduchých krocích toto napravit.

Zobrazení překrytí tlačítek
Zobrazení překrytí tlačítek

Náprava je velmi jednoduchá. Tlačítko pro sdílení si můžete dočasně schovat v nastavení uživatelského rozhraní.

  • V Inventoru se přepněte na kartu Pohled -> Uživatelské rozhraní
    • Zde si podle obrázku níže ODklikněte “Propojený návrh ve službe A360
  • V Anglické verzi View > User Interface > “Connected Design on A360”

Nastavení můžete samozřejmě kdykoliv vrátit zpátky. Funkce sdílení v Inventoru takto zůstává, pouze nebude vidět překrývající se tlačítko.

R3-2

Matěj Škarka
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu píši články zaměřené především na cloudový CAD program Fusion 360 a také doplněk pro automatizaci iLogic v programu Autodesk Inventor. Potkat mě můžete v ostravské kanceláři Adeonu.