Inventor a Windows 10

Využili jste letošní nabídku Microsoftu pro bezplatný přechod na Windows 10? Začal se vám snad od té doby Inventor chovat trochu nestandardně? Jaké verze Inventoru jsou vlastně na desítkách podporovány? Častá otázka z Helpdesku, takže si ji pojďme rozebrat podrobně ve všech dostupných verzích Inventoru.

Inventor a Windows 10 logo

A hned ze začátku je potřeba zmínit, že né všechny verze Inventoru (nebo jiných Autodesk produktů) jsou pro Windows 10 oficiálně podporovány. Základní pravidlo pro všechny verze zní – Rozhodně udržujte CAD programy aktuální. Zkontrolujte, zda máte aktuální Service Pack (popř hotfix).

Inventor 2017

Téměř všechny Autodesk produkty řady 2017 jsou oficiálně podporovány na Windows 10 a mezi ně patří tedy i Inventor 2017.

Inventor 2016

Spousta Autodesk produktů bylo ve verzi 2016 řádně otestováno a potvrzeno tedy, že fungují bezproblémově. Verze Inventor 2016 je mezi těmito testovanými a oficiálně podporovanými. (Pozor, pokud používáte v kombinaci s Vault 2016, tak ten podporován není.)

Inventor 2013 – 2015

Oficiálně tyto verze nejsou podporovány. Někteří uživatelé hlásí, že jim tyto verze fungují i pod Windows 10, bohužel se ale nejedná o pravidlo a nelze tedy garantovat i při dalších instalacích. Jiní uživatelé např. hlásí problém s chybovou hláškou .NET 4.5 a mohou se vyskytovat i další problémy s chováním programu. Nemůžeme tedy doporučit tyto verze pod Windows 10 využívat.

Podívat se můžete také na oficiální přehled systémových požadavků pro sadu programů Inventor.

 

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Matěj Škarka
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu píši články zaměřené především na cloudový CAD program Fusion 360 a také doplněk pro automatizaci iLogic v programu Autodesk Inventor. Potkat mě můžete v ostravské kanceláři Adeonu.