Inventor – Ztracený dialog Měření

Dostali jste se do situace, kdy používáte příkaz Měření a funkce pro odměřování sice funguje, ale pozbyli jste doprovodný dialog k tomuto příkazu? Nyní si ukážeme, jak ho získat zpět.

01_Ztracený dialog Měření

Tato situace obvykle nastává po použití příkazu Čistá obrazovka (který maximalizuje pracovní plochu a nachází se na kartě Pohled), který občas dovede zapříčinit právě ztrátu onoho dialogu Měření.

02_Čistá obrazovka

Co teď s tím?

Máte asi dvě možnosti, buďto přeinstalovat celou aplikaci Autodesk Inventor, což nikdo asi jen tak nechce. 🙂 Anebo opatrným způsobem sáhnout do Editoru registru (pozn. tj. součástí Win).

Než začnete

Prosím POZOR! Jakékoliv úpravy Editoru registru mohou mít za následek následnou nestabilitu některého z programů, nebo celého Windows jako takového. Proto si při následných krocích počínejte s maximální opatrností a předtím si rozhodně proveďte zálohu větve, se kterou budete pracovat. Následující kroky jsou čistě na vás a my za ně nemůžeme nijak ručit.

Jdeme na to

  1. Zavřete aplikaci Inventor.
  2. Pomocí nabídky Start vyvolejte nástroj Editor registru (stačí dát vyhledávat slovo regedit).03_Regedit
  3. Zabrouzdejte do složky:
    HKEY_CURRENT_USER / Software / Autodesk
  4. Proveďte zálohu dané větve Editoru registru.
  5. Vyhledejte složku Inventor a postarejte se o její smazání (P-klik a Smazat).04_Editor registru
  6. Pusťte Inventor a kontrolujte, vše by mělo být OK.

05_obovený dialog Meření

Super a je to! Už jen tip na závěr

Když si dialog Měření umístíte mezi karty Stromu historie (stačí chytnout a přetáhnout ho tam), měli byste se tím do budoucna vyvarovat jeho opakované ztrátě a to i při využití příkazu Čistá obrazovka.

06_dialog Měření ve stromu historie

 

Co vás dalšího trápí? Pište do komentářů pod článkem, na vaše náměty se budu těšit.

 

Zdeněk Opletal
Technický CAD konzultant Autodesk produktů ve společnosti Adeon CZ. Zaměřuji se na strojírenské programy, obzvláště pak Autodesk Inventor. Potkat se můžeme v pardubické kanceláři Adeonu.