Inventor – Ztracený dialog Měření

Dostali jste se do situace, kdy používáte příkaz Měření a funkce pro odměřování sice funguje, ale pozbyli jste doprovodný dialog k tomuto příkazu? Nyní si ukážeme, jak ho získat zpět.

01_Ztracený dialog Měření

Tato situace obvykle nastává po použití příkazu Čistá obrazovka (který maximalizuje pracovní plochu a nachází se na kartě Pohled), který občas dovede zapříčinit právě ztrátu onoho dialogu Měření.

02_Čistá obrazovka

Co teď s tím?

Máte asi dvě možnosti, buďto přeinstalovat celou aplikaci Autodesk Inventor, což nikdo asi jen tak nechce. 🙂 Anebo opatrným způsobem sáhnout do Editoru registru (pozn. tj. součástí Win).

Než začnete

Prosím POZOR! Jakékoliv úpravy Editoru registru mohou mít za následek následnou nestabilitu některého z programů, nebo celého Windows jako takového. Proto si při následných krocích počínejte s maximální opatrností a předtím si rozhodně proveďte zálohu větve, se kterou budete pracovat. Následující kroky jsou čistě na vás a my za ně nemůžeme nijak ručit.

Jdeme na to

  1. Zavřete aplikaci Inventor.
  2. Pomocí nabídky Start vyvolejte nástroj Editor registru (stačí dát vyhledávat slovo regedit).03_Regedit
  3. Zabrouzdejte do složky:
    HKEY_CURRENT_USER / Software / Autodesk
  4. Proveďte zálohu dané větve Editoru registru.
  5. Vyhledejte složku Inventor a postarejte se o její smazání (P-klik a Smazat).04_Editor registru
  6. Pusťte Inventor a kontrolujte, vše by mělo být OK.

05_obovený dialog Meření

Super a je to! Už jen tip na závěr

Když si dialog Měření umístíte mezi karty Stromu historie (stačí chytnout a přetáhnout ho tam), měli byste se tím do budoucna vyvarovat jeho opakované ztrátě a to i při využití příkazu Čistá obrazovka.

06_dialog Měření ve stromu historie

 

Co vás dalšího trápí? Pište do komentářů pod článkem, na vaše náměty se budu těšit.

 

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Zdeněk Opletal
Technický CAD konzultant Autodesk produktů ve společnosti Adeon CZ. Zaměřuji se na strojírenské programy, obzvláště pak Autodesk Inventor. Potkat se můžeme v pardubické kanceláři Adeonu.