Inventor 2013 přináší nové nástroje pro editaci barev a textur přímo ve scéně, čímž poskytuje okamžitou zpětnou vazbu. Automatizované procesy nastavování vzhledu snižují množství zdlouhavých interakcí s knihovnou stylů.

Sdílené knihovny materiálů a vzhledů aplikace Autodesk nahrazují styly materiálu a barev aplikace Inventor, což má výhodu konzistentnějšího designu a lepšího zobrazování.

Mezi nainstalované knihovny patří:

  • Knihovna Autodesk Inventor Material Library Konsolidovaná podmnožina knihovny materiálů aplikace Autodesk, zaměřená na zpracování souvisejících materiálů.
  • Knihovna Autodesk Material Library Obsahuje materiály a vzhledy přístupné z více produktů a sad. Materiály a vzhledy vybrané z této knihovny mají vždy stejný vzhled a materiálové vlastnosti, ať už jsou zobrazeny v aplikaci Inventor nebo Revit.
  • Knihovna vzhledu aplikace Autodesk Obsahuje vzhledy přístupné z více produktů a sad.

Tyto sdílené knihovny obsahují jednu nebo více komponent, jako jsou například fyzikální vlastnosti, vlastnosti vzhledu, tepelné vlastnosti a tak dále. Komponenty používané každým jednotlivým produktem vycházejí z požadavků tohoto výrobku.

Jak si přidat nový materiál můžete shlédnout na video ukázce.

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Lukáš Hrubý
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu připravuji články zaměřené především na pokročilou práci s Autodesk Inventorem. Potkat se se mnou můžete v pardubické pobočce.