Inventor 2013 přináší nové nástroje pro editaci barev a textur přímo ve scéně, čímž poskytuje okamžitou zpětnou vazbu. Automatizované procesy nastavování vzhledu snižují množství zdlouhavých interakcí s knihovnou stylů.

Sdílené knihovny materiálů a vzhledů aplikace Autodesk nahrazují styly materiálu a barev aplikace Inventor, což má výhodu konzistentnějšího designu a lepšího zobrazování.

Mezi nainstalované knihovny patří:

  • Knihovna Autodesk Inventor Material Library Konsolidovaná podmnožina knihovny materiálů aplikace Autodesk, zaměřená na zpracování souvisejících materiálů.
  • Knihovna Autodesk Material Library Obsahuje materiály a vzhledy přístupné z více produktů a sad. Materiály a vzhledy vybrané z této knihovny mají vždy stejný vzhled a materiálové vlastnosti, ať už jsou zobrazeny v aplikaci Inventor nebo Revit.
  • Knihovna vzhledu aplikace Autodesk Obsahuje vzhledy přístupné z více produktů a sad.

Tyto sdílené knihovny obsahují jednu nebo více komponent, jako jsou například fyzikální vlastnosti, vlastnosti vzhledu, tepelné vlastnosti a tak dále. Komponenty používané každým jednotlivým produktem vycházejí z požadavků tohoto výrobku.

Jak si přidat nový materiál můžete shlédnout na video ukázce.

Lukáš Hrubý
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu připravuji články zaměřené především na pokročilou práci s Autodesk Inventorem. Potkat se se mnou můžete v pardubické pobočce.