Pouze jeden Fusion 360

Jedna aplikace, neomezeně možností

Výrobce Autodesk ohlásil od 7. října 2018 velkou změnu pro aplikaci Fusion 360. Dojde k sjednocení nabídky licencí. Ta je nyní v placené verzi ve formě Standard a Ultimate a od 7. října bude pouze jedna jediná placená verze.

Jak to bylo teď?

  • Fusion 360 (studenti, kutilové, startupy) – zdarma
  • Placený Fusion 360 Standard – cena 310 USD
  • Placený Fusion 360 Ultimate (+Pokročile Simulace, pokročilé Obrábění a generativní navrhování) – cena 1535 USD

Jeden-Fusion-360

Jak to bude od 7. října?

Nová sjednocená licence bude obsahovat vše, co nyní obsahuje Fusion 360 Ultimate a to za sníženou cenu cca 495 USD. Což je sice mírný nárůst pro licence, které nyní byly ve formě Standard, ale stávajících uživatelů se tento cenový nárůst nijak nedotkne (vysvětleno níže).

Ještě nemám placenou licenci Fusion 360

Všichni, kteří si do 7. října zakoupí licenci Fusion 360 budou mít zafixovanou cenu, za kterou Fusion 360  pořídili a to tak dlouho, dokud jej budou obnovovat. Navíc získají všechny funkce a nástroje Fusion 360 Ultimate. Pokud si chcete pořídit licenci Fusion 360, nyní je ideální doba získat jej za na vždy zvýhodněnou cenu.
(neplatí pro měsíční pronájem).

Chci výhodnou cenu  Fusion 360 >>

Již mám licenci Fusion 360 Standard

Jako poděkování, že využíváte Fusion 360, všichni zákazníci s licencí Standard obdrží všechny funkce Fusion 360 Ultimate a navíc si tím zafixují cenu pronájmu tak dlouho, dokud budou licenci obnovovat.

  • Generativní navrhování
  • Pokročilé obrábění – 3+2, 4&5-osé obrábění a měřící sonda
  • Pokročilé simulace – Pokročilé nástroje pro analýzu, analýza nežádoucích deformací, nelineární statické zatížení , simulace událostí, optimalizace tvaru modelu

Již mám licenci Fusion 360 Ultimate

Nástroje a funkce, které nyní využíváte, budou v budoucnu za sníženou cenu (495 USD). A tedy jako poděkování, že využíváte Fusion 360 Ultimate a dosud jste platili více, tak obdržíte prodloužení vaší stávající licence na dalších 24 měsíců zcela zdarma. Po této době pak můžete prodloužit již za zmíněnou sníženou cenu.

Mám měsíční pronájem Standard anebo Ultimate

Vaše automatické obnovení (auto-renew) bude vypnuto 7.října. Pokud máte tedy termín obnovení 7. října anebo později, pak si musíte pořídit nové měsíční předplatné anebo přejít na roční/dvouleté. S novým předplatným již bude znovu aktivováno automatické obnovení.

Fusion 360 využívám jako „Early Adopter“

Pro vás se nic nemění. Již dnes využíváte všechny funkce Fusion 360 za sníženou cenu 300USD a tak to také zůstane i nadále. A to tak dlouho, dokud budete předplatné obnovovat. Stejně tak i nadále budete dostávat 1000 cloud kreditů ročně.

Využívám kolekce programů Product Design & Manufacturing  anebo balíček Product Design Suite

Ať už máte tuto kolekci/balíček ve formě pronájmu anebo maintenance jakékoliv této zmíněné sady, pak budete mít nyní přístup ke všem nástrojům a funkcím Fusion 360.

Platí pro subscription/maintenance:

  • Product Design & Manufacturing Collection
  • Product Design Suite Premium
  • Product Design Suite Ultimate

Využívám studentskou licenci Fusion 360

Studenti a učitelé, kteří Fusion 360 využívají ke studiu, již nyní používají všechny funkce a nástroje a proto se jich tato změna nijak nedotkne.

Poznámka: Generativní navrhování je k dispozici pouze pro komerční předplatitele.

Využívám licenci Fusion 360 pro startupy/kutily

Všichni s touto licencí již nyní využívají všechny funkce a nástroje a proto se jich tato změna také nijak nedotkne.

Poznámka: Generativní navrhování je k dispozici pouze pro komerční předplatitele.

 

Matěj Škarka
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu píši články zaměřené především na cloudový CAD program Fusion 360 a také doplněk pro automatizaci iLogic v programu Autodesk Inventor. Potkat mě můžete v ostravské kanceláři Adeonu.