Autodesk Inventor – Knihovna základních hliníkových profilů

Knihovna základních hliníkových profilů obsahuje tvarově jednoduché profily základních geometrických tvarů v rozměrových řadách, jako jsou plné tyče ploché, hranaté, kulaté, nebo duté profily – kulaté a pravoúhlé trubky, L, T, U, Z.

Základní hliníkové profily
Základní hliníkové profily

Knihovna základních hliníkových profilů byla vytvořena v produktu Autodesk Inventor 2016 a je určena výhradně k použití s tímto systémem či stejným novější verze (Autodesk Inventor 2017 atd.). Nižší verze tohoto produktu či jakékoliv jiné CAD systémy nejsou kompatibilní a funkčnost může způsobit problémy.

Knihovna existuje jak pro verzi Inventoru s použitím Vault Serveru, tak i pro Obsah pracovní plochy. Základní hliníkové profily z knihovny lze využít jednoduchým vložením do sestavy, tak i vložením za pomocí generátoru nosných konstrukcí.

Postup instalace

Soubor s knihovnou základních hliníkových profilů je potřeba vykopírovat do adresáře k místním souborům „Obsahového Centra“. Ve výchozím nastavení jsou místní knihovny umístěny v této cestě:

           C:\ProgramData\Autodesk\Inventor 2016\Content Center\Libraries

Možnosti aplikace - Obsahové centrum
Možnosti aplikace – Obsahové centrum

 

Následně je potřeba v rámci nastavení projektu přidat knihovnu do výběru aktivních knihoven, nebo přemigrovat do prostředí SQL databáze Obsahového Centra.

Nastavení knihovny v projektu
Nastavení knihovny v projektu

Stáhnout knihovnu

Soubor je ke stažení pouze pro přihlášené uživatele, přihlaste se prosím.

 

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Lukáš Hrubý
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu připravuji články zaměřené především na pokročilou práci s Autodesk Inventorem. Potkat se se mnou můžete v pardubické pobočce.

1 komentář