Autodesk Inventor – Knihovna základních hliníkových profilů

Knihovna základních hliníkových profilů obsahuje tvarově jednoduché profily základních geometrických tvarů v rozměrových řadách, jako jsou plné tyče ploché, hranaté, kulaté, nebo duté profily – kulaté a pravoúhlé trubky, L, T, U, Z.

Základní hliníkové profily
Základní hliníkové profily

Knihovna základních hliníkových profilů byla vytvořena v produktu Autodesk Inventor 2016 a je určena výhradně k použití s tímto systémem či stejným novější verze (Autodesk Inventor 2017 atd.). Nižší verze tohoto produktu či jakékoliv jiné CAD systémy nejsou kompatibilní a funkčnost může způsobit problémy.

Knihovna existuje jak pro verzi Inventoru s použitím Vault Serveru, tak i pro Obsah pracovní plochy. Základní hliníkové profily z knihovny lze využít jednoduchým vložením do sestavy, tak i vložením za pomocí generátoru nosných konstrukcí.

Postup instalace

Soubor s knihovnou základních hliníkových profilů je potřeba vykopírovat do adresáře k místním souborům „Obsahového Centra“. Ve výchozím nastavení jsou místní knihovny umístěny v této cestě:

           C:\ProgramData\Autodesk\Inventor 2016\Content Center\Libraries

Možnosti aplikace - Obsahové centrum
Možnosti aplikace – Obsahové centrum

 

Následně je potřeba v rámci nastavení projektu přidat knihovnu do výběru aktivních knihoven, nebo přemigrovat do prostředí SQL databáze Obsahového Centra.

Nastavení knihovny v projektu
Nastavení knihovny v projektu

Stáhnout knihovnu

Soubor je ke stažení pouze pro přihlášené uživatele, přihlaste se prosím.

 

Lukáš Hrubý
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu připravuji články zaměřené především na pokročilou práci s Autodesk Inventorem. Potkat se se mnou můžete v pardubické pobočce.

1 komentář