Novinky Inventor 2017 – Prostředí výkresu

V této části se zaměříme hlavně na novinky v Autodesk Inventor 2017 v prostředí výkresu. Ve výkresu jsou k dispozici nové možnosti, který se týkají hlavně práce s kusovníkem.

Novinky Inventor 2017 – Prostředí výkresu
Novinky Inventor 2017 – Prostředí výkresu

 

Seznam novinek pro prostředí dílu:

Hrany řezu v pohledech řezu

  • Typ čáry pro přerušení náležící ke komponentám s částečným řezem lze nastavit nyní i v řezech nebo v detailech. V dialogu pro řez jsou nyní k dispozici možnosti „Vyhlazené a Klikaté“ .
Hrany v pohledech řezu
Hrany v pohledu řezu

 

Obdélníkový styl pozice

  • Nově lze nastavit obdélníkový styl pozice, který umožňuje zobrazení více vybraných vlastností.
Obdélníkové pozice
Obdélníkové pozice

 

Nové výchozí nastavení připojení v dialogu možnosti aplikace

  • V dialogu možnosti aplikace na kartě Náčrt nyní můžete povolit nebo zrušit zaškrtnutí políčka pro vkládání obrázku v náčrtu. Přizpůsobte si tak výchozí nastavení při vkládání obrázků z nabídky pro náčrt. Tento nový prvek řídí výchozí chování zaškrtávacího tlačítka PROPOJIT v dialogu Vložit obrázek.
Výchozí nastavení propojení
Výchozí nastavení propojení

 

Automatické zalamování textu v nadpisech a v záhlaví

  • Sloupce a záhlaví obecných tabulek, kusovníků, tabulek děr či tabulek revizí ve výkresech nyní podporují automatické zalamování textu. Záhlaví sloupců se zalomí podle minimální šířky, tak aby bylo vidět i nejdelší slovo ve sloupci.

 

Množství ks ve filtru kusovníku v pohledech návrhu

  • Do filtru kusovníku byla v rámci pohledů výkresu přidána nová možnost a to upravit množství. Možnost upravit množství naleznete v dialogu Nastavení filtru. Když je políčko „Upravit množství“ zaškrtnuté, počet možností v kusovníku se změní podle viditelnosti položek v pohledu návrhu. Do sloupců kusovníku KS a POČET POLOŽEK jsou započítány pouze viditelné součásti.
Množství ve filtru kusovníku
Množství ve filtru kusovníku

 

 

Ukázka novinek v Inventoru 2017 v prostředí výkresu:

 

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu připravuji články zaměřené především na pokročilou práci s Autodesk Inventorem. Potkat se se mnou můžete v pardubické pobočce.