Otevřením inventorovského dokumentu se spouští vždy nová aplikace Inventoru

V poslední době je mnoho dotazů ohledně toho, že po dvojnásobném kliknutí na inventorovský dokument ve Windows Exproreru nebo v hlavním panelu Vault klienta se spustí další program Autodesk Inventor, přestože na pracovní stanici je již spuštěný. Jakým způsobem změnit toto nastavení.

Autodesk Inventor
Autodesk Inventor

Příčinou tohoto chování bývá poškození některých klíčů v registrech OS Windows pracovní stanice.

 

 1. Proveďte kontrolu klíčů registrů:
 • Klíč HKEY_CLASSES_ROOT\Inventor.PartDocument\SHELL\open\command by měl mít hodnotu: c:\PROGRA~1\Autodesk\INVENT-3\Bin\Inventor.exe /ddeHodnota by měla být podobná této: C:\program files\Autodesk\InventorVersion\bin\inventor.exe /dde
Registry
Registry

 

 • Klíč HKEY_CLASSES_ROOT\Inventor.PartDocument\SHELL\open\ddeexec by měl mít na konci hodnotu: [open(“%1“)]
Registry
Registry

 

 • To stejné platí i pro jiné typy souborů, jako například pro sestavu, které najdete pod HKEY_CLASSES_ROOT\Inventor.AssemblyDocument\SHELL\open.

 

2. V případě, že stále problém přetrvává, tak prosím proveďte kontrolu klíče:

 • HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.ipt zda v něm není větev se jménem UserChoice. Pokud tomu tak je, tak odstraňte položku UserChoice z větve z registrů.Pozn.: Standardně by zde měly být větve s názvy „OpenWithList“ a „OpenWithProgids“.
Větev registrů
Větev registrů

 

Stejným způsobem prověřte větve výše uvedeného klíče s položkami .iam .idw .dwg na konci.

 

 

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Lukáš Hrubý
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu připravuji články zaměřené především na pokročilou práci s Autodesk Inventorem. Potkat se se mnou můžete v pardubické pobočce.

2 Komentářů

 1. Dobrý den,
  mám stejný problém u verze 2018. Na jednom počítači funguje v pořádku a na druhém ne. A bohužel ani jedna z těchto klíčů v registrech není. Problém je oboustranný jak otevírání z Vaultu do Inventoru tak naopak otevrení z Inventoru do vaultu. Prohledal jsem snad už všechny fóra a nic. Neměl by jste nějaké řešení?

  Předem děkuji za odpověď

 2. Dobrý den,
  z praxe mohu říct, že nejlépe funguje druhá část, tedy odstranit UserChoice pro danou složku (.dwg, .ipt, .iam atd). Dále po odstranění této složky musíte nejdříve v Inventoru přes příkaz „Otevřít z Vaultu“ otevřít výkres, díl nebo sestavu a on si to Inventor zapamatuje a dále již poklikáním ve Vaultu se to otevře ve správným softwaru.
  Též se podívejte do nastavení Windows, jak máte nastavené výchozí aplikace podle typu souboru.
  Dále však nerozumím dotazu, jak myslíte otevírat z Inventoru do Vaultu.