ReadyBoost – Jednoduchý způsob jak zrychlit počítač

Často slýchám od zákazníků otázku na to, jakým způsobem je možno urychlit počítač. O různých možnostech pro zrychlení počítače píše Ralph Grabowski. Jeden z jeho návrhů bylo použít ReadyBoost.

Readyboost
Readyboost

Co je to vůbec ReadyBoost?

Funkce ReadyBoost může zrychlit počítač s využitím úložného prostoru na většině jednotek USB Flash a paměťových karet Flash. Pokud máte tedy nevyužitý flashdisk, můžete svému počítači pomoci a zrychlit jej. Funkce ReadyBoost je připravena pomoci, když počítači dochází paměť. Nedostatek paměti může počítač značně zpomalit, protože systém Windows, který potřebuje místo k uchovávání dat, působí jako pevný disk. Paměť Flash nabízí rychlejší alternativu.

Technologie ReadyBoost byla představena v systému Windows Vista a nechybí ani v nástupci Windows 7. Uživatelé Windows XP jej bohužel nevyužijí. V systému Windows 7 nabízí možnost zpracování více paměti flash a dokonce i více zařízení – až osm – pro maximálně 256 gigabajtů (GB) další paměti.

Aktivace funkce „ReadyBoost“:

• Zvolte nabídku Start – Počítač.

• V seznamu dohledejte připojený flashdisk, a přes pravé tlačítko zvolte možnost „Vlatsnoti“.

Vlastnosti disku
Vlastnosti disku

• Přepněte se na kartu ReadyBoost.

• Pokud flashdisk nepoužíváte k přenosu souborů, označte možnost „Vyhradit toto zařízení pro technologii ReadyBoost“.

• Pokud chcete flashdisk využívat pro ukládání souborů, zvolte možnost „Používat toto zařízení“ a zvolte si množství místa pro ReadyBoost. Čím více místa zvolíte, tím bude zrychlení vyšší.

ReadyBoost
ReadyBoost

• Potvrďte nastavení.

U některých flashdisků není podpora této funkce. Systém Windows totiž vyžaduje, aby bylo použité zařízení dostatečné rychlé, což některé flashdisky bohužel nesplňují.

ReadyBoost byste měli použít pouze v případě, kdy máte nevyužitý flashdisk či paměťovou kartu. Kupovat flashdisk pouze pro ReadyBoost nemá smysl a peníze se vyplatí investovat raději do operační paměti (RAM), která počítač zrychlí výrazněji.

 

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Lukáš Hrubý
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu připravuji články zaměřené především na pokročilou práci s Autodesk Inventorem. Potkat se se mnou můžete v pardubické pobočce.