Poohlédnutí za Strojírenskou roadshow řady 2019

I letos jsme začátku května pořádali naši pravidelné setkání, roadshow strojírenských technologií řady 2019. Kolegové, kteří vám zde pravidelně přispívají na blogu vám představili co vše nového se v Inventoru a strojírenských řešeních Autodesk událo za uplynulý rok.

Jako vždy jsme s vámi  sešli v květnu celkem na 4 místech. V Brně, Ostravě, Pardubicích a Zlíně a program byl jistě plný zajímavých prezentací. Vybrané z nich jsme natočili a pokud jste tedy nestihli na naší roadshow dorazit, níže se na ně můžete podívat. A rádi se s vámi potkáme zase příští rok.

Průběžná vylepšení Inventor 2018.1, 2018.2, 2018.3

Řada z vás ještě na novou verzi Inventoru 2019 nepřešla. Nicméně pro všechny zákazníky s aktivním předplatným Autodesk nabízí vylepšení starší verze 2018 i v průběhu roku. O všech jsme vás již samozřejmě informovali zde na blogu, kolega Zdeněk Opletal však ještě jednou shrne v následující prezentaci.

Novinky Inventor 2019

Co vše nového vás čeká v nové verzi Inventoru 2019? Jaká všechny vylepšení? O novinkách jsme vám již psali v našem exkluzivním článku ihned v den kdy nová verze vyšla. Zde kola Stanislav Pavelka připravil prezentaci s ukázkami workflow na kterých se novinky nejvíce promítly.

Virtuální realita ve strojírenství

Virtuální realita začíná být na velkém vzestupu. Hardwarová technologie je již velmi dostupná. Jaké druhy Virtuální reality ale můžete využít pro své modely a jak je vlastně do virtuálního prostředí dostat? Konkrétní workflow jsem představil v následující prezentaci.

ASi-Profile: Tvorba šroubovaných ocelových konstrukcí v Inventoru

Pokud chcete v Inventoru vytvářet ocelové konstrukce tak k tomu najdete spoustu nástrojů v samotném Inventoru. Pokud se však chcete pustit do modelování šroubovaných ocelových konstrukcí, tak narazíte, že to není tak jednoduché jak by mohlo být. To řeší nástavbová aplikace ASi-Profile kterou dodáváme a kterou vám představí kolega Milan Nosil.

Workflow spolupráce Inventoru a Fusion 360

Zde na blogu velmi často vídáte program Fusion 360. Kolega Stanislav Pavelka tedy připravil prezentaci ve které vám vysvětlí jaké výhody a nevýhody Fusion oproti Inventoru má a v jakém workflow se může hodit. A ukáže vám konkrétní postup spolupráce mezi těmito programy.

Simulace a analýza v Inventoru

Věděli jste, že Inventor má v sobě nástroje pro simulaci modelu? Jaké možnosti analýzy Inventor nabízí a jaké další možnosti Autodesk nabízí shrnul kolega Zdeněk Opletal.

Tvorba prezentací v Inventoru

Jaké možnosti aktuálně nabízí Inventor pro tvorbu prezentací? Například pro jasné montážní postupy anebo pro využití v marketingových materiálech? Dozvíte se v prezentaci od kolegy Zdeňka Opletala.

Vizualizace modelu v programech 3ds Max a VRED

Kolega Stanislav Pavelka vám ukáže jaké možnosti uživatel má pro vytváření profesionálních vizualizací strojírenských modelů. Ať už přímo v Inventoru nebo a pomocí programů 3ds Max nebo VRED.

A ještě jednou děkujeme vám všem, kteří jste za námi na roadshow přišli. Jsme velmi rádi za každou příležitost se s vámi setkat a probrat co vás nejvíce pálí a zajímá.

Inventor Roadshow 2019

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Matěj Škarka
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu píši články zaměřené především na cloudový CAD program Fusion 360 a také doplněk pro automatizaci iLogic v programu Autodesk Inventor. Potkat mě můžete v ostravské kanceláři Adeonu.