Starý na novém, aneb Inventor 2012 na Windows 10

Samozřejmě většina z nás již používá mnohem novější verze aplikace Autodesk Inventor, ale v případě že vlastníte ještě „dinosaura“ (Inventor 2012 a starší) a byl Vám nadělen nový operační systém (např. W8.1 a novější), zřejmě se při případné reinstalaci budete potýkat s nekompatibilitou. Tyto staré verze Inventoru již pozbyly pro nové Windows podporu.

Dinosaurus

Tedy ať už jste fanoušci, nostalgičtí uživatelé, a nebo obětí bedlivě hlídané firemní kasy, tak nezoufejte, dnes si ukážeme, jednu metodu jak starší produkty Autodesku na aktuální verzí OS rozchodit. Je potřeba však zmínit, že jelikož tyto starší verze již nemají oficiální podporu, nemusí tento postup fungovat vždy. Tedy na něj nespoléhejte. Rozhodně je jistější přejít na novější verze Inventoru.

Instalace byla dokončena. Některé produkty se však nepodařilo nainstalovat

Zřejmě jste se dostali do fáze, kdy Vám sice celá instalace proběhla, ale neúspěšně, tzn. s touto hláškou:

Inventor 2012 install error

Když si necháte zobrazit soubor s instalačním protokolem (log file), naleznete v něm informaci: „Install Microsoft Visual C + + 2010 Redistributable (x86) Failed Installation aborted, Result=1603“

Řešení:

Tento článek pokračuje dále, více ho ale mohou číst a komentovat pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě nemáte účet, tak se zdarma zaregistrujte.
Sdílet článek
Zdeněk Opletal
Technický CAD konzultant Autodesk produktů ve společnosti Adeon CZ. Zaměřuji se na strojírenské programy, obzvláště pak Autodesk Inventor. Potkat se můžeme v pardubické kanceláři Adeonu.