Starý na novém, aneb Inventor 2012 na Windows 10

Samozřejmě většina z nás již používá mnohem novější verze aplikace Autodesk Inventor, ale v případě že vlastníte ještě „dinosaura“ (Inventor 2012 a starší) a byl Vám nadělen nový operační systém (např. W8.1 a novější), zřejmě se při případné reinstalaci budete potýkat s nekompatibilitou. Tyto staré verze Inventoru již pozbyly pro nové Windows podporu.

Dinosaurus

Tedy ať už jste fanoušci, nostalgičtí uživatelé, a nebo obětí bedlivě hlídané firemní kasy, tak nezoufejte, dnes si ukážeme, jednu metodu jak starší produkty Autodesku na aktuální verzí OS rozchodit. Je potřeba však zmínit, že jelikož tyto starší verze již nemají oficiální podporu, nemusí tento postup fungovat vždy. Tedy na něj nespoléhejte. Rozhodně je jistější přejít na novější verze Inventoru.

Instalace byla dokončena. Některé produkty se však nepodařilo nainstalovat

Zřejmě jste se dostali do fáze, kdy Vám sice celá instalace proběhla, ale neúspěšně, tzn. s touto hláškou:

Inventor 2012 install error

Když si necháte zobrazit soubor s instalačním protokolem (log file), naleznete v něm informaci: „Install Microsoft Visual C + + 2010 Redistributable (x86) Failed Installation aborted, Result=1603“

Řešení:

 1. Rozhodně začněte instalací všech aktualizací pro Windows (nezapomeňte restartovat PC)
 2. Je potřeba se zbavit některých „programovacích jazyků“(zde prosím pozor!! Jedná se už o větší zásah do PC a může navodit komplikace u jiných, již dříve instalovaných, aplikací – zejména v případě odinstalace .NET Frameworku – nicméně jestli chceme rozchodit „dinosaura“ nic jiného nám nezbývá)
 3. Zobrazte tedy všechny Aplikace a funkce nainstalovaná ve Vašem zařízení a odinstalujete veškerý „Microsoft Visual C++ 2005“ (pouze ten!!)
  Microsoft Visual C++ 2005
 4. Vyzkoušejte opětovně instalaci produktu Autodesk a v případě, že jste uspěli, přejděte k dalším krokům.
 5. Opět zobrazte všechny Aplikace a funkce, kde byste měli nalézt aplikaci „Microsoft .NET Framework 4.5“, tu odinstalujte také.
 6. Po tomto kroku by již měla instalace Autodesk produktu, jako taková, proběhnout úspěšně.
  (kdyby přece jen ne, prostě neinstalujte Autodesk® Design Review, který tam často dělá neplechu)
 7. Aby toho nebylo málo, tak po následovném pokusu o spuštění produktu se zobrazí další chybová hláška s informací: „Aplikaci (0xc0000142) se nepodařilo správně spustit“.
  Aplikaci (0xc0000142) se nepodařilo správně spustit
 8. Netřeba zbytečně zoufat, ale stačí si stáhnout a instalovat poslední verzi Service Pack (případě Inventor 2012 – SP2).
 9. A dále také Hotfix – DL22506876, který je nezbytný pro běh aplikace na novější verzi Windows (od verze 8.1), ten se nám již postará o řádné spuštění.

Nyní již vše funguje jak má a v případě že náhodou ne, neváhejte kontaktovat svého technického konzultanta. Zvládneme mnohé, ale nezapomeňte, v tomto případě se pohybujeme na hranici kompatibility.

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Zdeněk Opletal
Technický CAD konzultant Autodesk produktů ve společnosti Adeon CZ. Zaměřuji se na strojírenské programy, obzvláště pak Autodesk Inventor. Potkat se můžeme v pardubické kanceláři Adeonu.