Výchozí soubor výkresu – idw + Vytvoření rozmístění instalace

Pokud instalujete Inventor s defaultním nastavením, budete mít výchozí typ pro nové soubory výkresu DWG (Inventor DWG).

Výhodou formátu Inventor DWG je hlavně kompatibilita a možnost výkresy vytvořené Inventorem (bez jakéhokoli exportu) otevřít v AutoCADu. Nevýhody spočívají v nemožnosti používat větší množství funkcí AutoCADu, velikost souboru je údajně 1,5-2x větší a ve složce windows formát DWG mate uživatele s menšími zkušenostmi, protože neví, v jakém programu toto DWG otevřít.

Pokud chceme mít výchozí formát IDW, ukážeme si, jak toto nastavení manuálně změnit, ale také jak zvolit vlastní nastavení aplikace již při instalaci.
Inventor vychozí soubor výkresuHned na začátek je důležité zdůraznit, že pokud chcete vytvářet nové výkresy z Rychlého panelu a Domovské stránky, název Vaší šablony výkresu se musí jmenovat “Norma“.

Typ souboru IDW, lze nastavit v Možnostech aplikace na kartě Výkres. Zde zvolíte Výchozí typ souboru výkresu. Po potvrzení toto nastavení, vypnutí a znovu zapnutí Autodesk Inventoru se aktivuje správná šablona.

Možností výkresu aplikace inventor

Rozmístění instalace s vlastním nastavení Možností aplikace

Pokud instalujete více počítačů, nebo chcete připravit instalaci Inventoru pro spolupracovníky, můžete si vytvořit tzv. rozmístění.

Tímto rozmístěním vytvoříte předem nastavené instalační soubory a vyexportované nastavení Inventoru (včetně nastavení výchozího typu výkresů) tak lze mít nastaveno hned po instalaci a otevřít již nastavený Inventor.

Rozmístění instalace s vlastním nastavení možností aplikace Inventor

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Technický CAD konzultant strojírenských Autodesk produktů ve společnosti Adeon CZ. Zaměřuji se především na program Autodesk Inventor. Potkat se můžeme v pardubické kanceláři Adeonu.