Windows aktualizace znefunkční tvorbu závitů

Problém:

V prostředí součásti nelze vybrat možnost závit a tedy nelze závity vůbec vytvářet. Problém se objevil po aktualizace Windows. Inventor vám taky může hlásit, ať zkontrolujete tabulku závitů Thread.xls. Aktualizace taky vytváří problémy nejen v Inventoru, ale i v AutoCADu, PDMS systémech a dalších různých aplikacích. Tyto aktualizace navyšují verzi Microsoft.Jet.OLEDB.4.0, který například Inventor 2015 a dřívější verze používají ke čtení thread.xls. Inventor 2017 a novější tím ovlivněny nejsou, jelikož používají interní XL čtečku (libXL) pokud není nalezena žádná funkční verze Excelu.

Problém způsobují následující aktualizace:

KB4041681 pro Windows 7
KB4041693 pro Windows 8.1
KB4941691 a KB4041676 pro Windows 10

Řešení:

Na tento problém existují dva postupy celkem jednoduchého řešení. Není ani potřeba odinstalovat aktualizaci. Vyzkoušejte tedy některý z následujících postupů.

Tento článek pokračuje dále, více ho ale mohou číst a komentovat pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě nemáte účet, tak se zdarma zaregistrujte.
Sdílet článek
Matěj Škarka
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu píši články zaměřené především na cloudový CAD program Fusion 360 a také doplněk pro automatizaci iLogic v programu Autodesk Inventor. Potkat mě můžete v ostravské kanceláři Adeonu.