Windows aktualizace znefunkční tvorbu závitů

Problém:

V prostředí součásti nelze vybrat možnost závit a tedy nelze závity vůbec vytvářet. Problém se objevil po aktualizace Windows. Inventor vám taky může hlásit, ať zkontrolujete tabulku závitů Thread.xls. Aktualizace taky vytváří problémy nejen v Inventoru, ale i v AutoCADu, PDMS systémech a dalších různých aplikacích. Tyto aktualizace navyšují verzi Microsoft.Jet.OLEDB.4.0, který například Inventor 2015 a dřívější verze používají ke čtení thread.xls. Inventor 2017 a novější tím ovlivněny nejsou, jelikož používají interní XL čtečku (libXL) pokud není nalezena žádná funkční verze Excelu.

Problém způsobují následující aktualizace:

KB4041681 pro Windows 7
KB4041693 pro Windows 8.1
KB4941691 a KB4041676 pro Windows 10

Řešení:

Na tento problém existují dva postupy celkem jednoduchého řešení. Není ani potřeba odinstalovat aktualizaci. Vyzkoušejte tedy některý z následujících postupů.

Tento článek pokračuje dále, více ho ale mohou číst a komentovat pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě nemáte účet, tak se zdarma zaregistrujte.
Sdílejte tento článek:
Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail

Matěj Škarka
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu píši články zaměřené především na cloudový CAD program Fusion 360 a také doplněk pro automatizaci iLogic v programu Autodesk Inventor. Potkat mě můžete v ostravské kanceláři Adeonu.