Změna barev pracovních prvků u Inventoru

Pokud budete chtít změnit jednotlivé barvy pracovních prvků, jako je například pracovní rovina, zavazbené čáry, atd. si musíte upravit registry. Ještě před změnou bych radil si registry zálohovat.

Například barvu plně zavazbené čáry můžeme měnit v registru:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Autodesk\Inventor\RegistryVersionX.X\System\Preferences\
ColorSchemes\Schemes\Y,

kde je X.X číslo verze Inventoru a Y je číslo odpovídající barevnému schématu: Temná modř-1, Zimní den-10, Pohádková –12, Lesní-3, Kontrastní-4, Milénium-5, Prezentace-7, Obloha-9.

V každé složce barevného schématu je klíč. Například pro zavazbenou čáru je to klíč "FullConstrainCurveColor", který obsahuje 4 čísla oddělená čárkou, např. „0.250980,0,0.250980,1“ (pro Milénium), která reprezentují barevné složky výsledné barvy pracovních prvků. Jejich význam je „červená, zelená, modrá, průhlednost“. Čísla mohou nabývat hodnot 0 až 1, takže např. tmavozelenou nastavíme 0,0.5,0,1. Černá barva má tyto čísla: 0,0,0,1.

Pro nezavazbenou čáru je to klíč s názvem "UnderConstrainCurveColor".

Ušetřete 25% na produktech Autodesk
Lukáš Hrubý
Technický CAD konzultant ve společnosti Adeon CZ. Zde na blogu připravuji články zaměřené především na pokročilou práci s Autodesk Inventorem. Potkat se se mnou můžete v pardubické pobočce.